Dbaj o zęby póki je masz

by:

Zdrowie

Zęby to jeden ze słabych punktów mieszkańców naszego kraju. Niestety przodujemy w rankingach na naród, który ma najbardziej zepsute zęby. Wydaje się, że u nas bardziej popularna jest protetyka, niż systematyczne leczenie psujących się zębów. Tymczasem istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy o nie dbać. Nie tylko dodają nam uroku i sprawiają, że wyglądamy na zadbanych, ale przede wszystkim w pozytywny sposób oddziałują na nasze zdrowie.

Mało kto wie, że zęby mają bezpośredni związek z problemami trawiennymi. Jeżeli są zniszczone i ich powierzchnie nie są w stanie odpowiednio rozdrobnić pokarmu, to łykamy duże kęsy jedzenia, a nasz układ trawienny jest przez to bardzo obciążony. Jeżeli w porę nie wyleczymy małych zmian próchnicowych, czeka nas leczenie kanałowe, które w większości przypadków nie należy do najprzyjemniejszych. Mimo stosowanie znieczuleń tak naprawdę nie na każdego takie znieczulenie działa. Są osoby, które odczuwają ból mimo podania środka znieczulającego.

Warto więc tak dbać o zęby, żeby nie musieć leczyć ich endodontycznie. I nie chodzi tylko o lepszy wygląd, ale tak, jak pisaliśmy wcześniej, o stan naszego zdrowia. Zepsute zęby to ogromna ilość niekorzystnych bakterii, które roznoszą się po organizmie i mogą powodować stany zapalne, a nawet stany ropne. Pacjent może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że jego problemy zdrowotne związane są ze zniszczonymi zębami. W takim przypadku leczenie kanałowe to niemalże konieczność, trzeba jak najszybciej oczyścić kanał zębowy i wypełnić go gutaperką, żeby bakterie nie miały do niego dostępu. Jeżeli tego nie zrobimy, jeden ząb będzie psuł się od drugiego i może okazać się, że pomoże nam już tylko proteza, która zastąpi naturalne zęby.

Więcej na temat kanałowego leczenia zębów znajdziesz na stronie: impla.com.pl/leczenie-kanalowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *