5 powodów, dla których warto uczyć się języka hiszpańskiego

by:

Edukacja

Znajomość języków obcych jest dużym walorem zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Statystycznie najczęściej uczymy się języka angielskiego bowiem jest to najbardziej popularny i najczęściej używany język na świecie. Jednak sam angielski to w dzisiejszych czasach już standard. Co powiecie na naukę kolejnego języka? Tym razem hiszpańskiego? Dlaczego warto znać język hiszpański i jakie są tego zalety, przeczytacie w poniższym artykule.

  1. Hiszpański to popularny język

Duża grupa osób uważa, że języka hiszpańskiego używa się tylko w Hiszpanii. Jest to mylna opinia, ponieważ językiem tym porozumiewają się ludzie w 20-stu krajach na świecie np. w południowej części USA czy w Ameryce południowej. Łączna liczba osób które posługują się językiem hiszpańskim na co dzień wynosi 500 milionów! To znacznie więcej niż ilość użytkowników języka francuskiego czy nawet niemieckiego. Dodatkowo, język hiszpański jest oficjalnym w organizacjach międzynarodowych takich jak UEFA, OPA, ONZ, FIFA ,UNICEF, czy Interpol.

  1. Lepsza praca

Jak zapewne wiemy, znajomość każdego języka obcego, otwiera Nam dodatkowe perspektywy lepszej pracy. Dotyczy to również języka hiszpańskiego. Dzięki umiejętności posługiwania się tymże językiem, zawsze będziemy mieć możliwość zamieszkania i podjęcia pracy w malowniczej Hiszpanii czy na południu odległych Stanów Zjednoczonych. Polscy pracodawcy również chętnie zatrudniają osoby znające biegle język hiszpański.

  1. Kultura i obyczaje

Mieszkańcy Hiszpanii to bardzo przyjaźni ludzie. Posiadają także wiele tradycji i bardzo bogatą kulturę narodową. Aby bliżej poznać zabytki oraz wartości obyczajowe hiszpanów, warto czytać literaturę w tymże języku. Polecani autorzy to: Juan Goytisolo,  Carlos Ruiz Zafón czy Julio Costazar. Ciekawą alternatywą są także rozmowy z Hiszpanami. Dzięki nim dowiemy się jak wygląda życie w tym urokliwym kraju „ od podszewki” i poznamy tajniki świata sztuki o którym niekoniecznie dowiemy się z Internetu. Osoby które lubią kinematografię, również odnajdą coś dla siebie w repertuarze hiszpańskim. O jakości kina tegoż kraju mówią takie gwiazdy jak Salma Hayek, Javier Bredem, Pedro Almodovar czy Penelope Cruz. Kwestią wartą uwagi jest także muzyka hiszpańska. Carlos Santana, lub Paco de Lucia to wybitni artyści o których zapewne każdy słyszał. Czyż nie jest przyjemnością czytać oryginalne książki hiszpańskie, tłumaczyć teksty znanych muzyków cz oglądać filmy bez lektora?

  1. Prosty język hiszpański

Język hiszpański to jeden z najładniej brzmiących języków na świecie. Dodatkowo, jest prostym w nauce i niezwykle melodyjnym. Posiada tylko 2 osobowe rodzaje, żeński oraz męski a przy tym gramatyka języka hiszpańskiego jest bardzo logiczna, np. czasowniki są odmieniane zgodnie z zasadami logicznymi co jest niezwykle łatwe do opanowania. Bardzo ważna w języku tym jest intonacja oraz akcent. Kursy hiszpańskiego to niewątpliwie jedne z prostszych kursów językowych i warto zdobyć chociaż podstawową wiedzę na temat tego języka.

  1. Podróże

Jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji aby odwiedzić Hiszpanii, to warto to zrobić przy najbliższej okazji. Jest to bardzo piękny i pełen wartościowych zabytków kraj o ciekawej historii. Trzeba jednak pamiętać, iż Hiszpanie mimo że w większości znają język angielski to niechętnie go używają. Nawet w rozmowie z turystami. Lepiej zatem mówić w tym kraju „łamanym” hiszpańskim niż poprawnym angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *