Zwrot podatku z Anglii – czy warto?

by:

Biznes

Ostatnio rozmawiając ze znajomymi, którzy co roku wyjeżdżają za granicę, aby zarobić dodatkową gotówkę dowiedziałem się jak dodatkowo otrzymują pieniądze, które jak podkreślali należą się każdemu pracującemu za granicą. Co roku wyjeżdżają na Wyspy, a mianowicie do Anglii i każdy z nich ma już zagwarantowaną pracę oraz bezpłatne zakwaterowanie, które zaproponował im pracodawca, dlatego dodatkowo mogą jeszcze zaoszczędzić.

Pracodawca, który z pochodzenia jest Polakiem poinformował ich, aby po powrocie do kraju starali się o zwrot podatku z Anglii, ponieważ on jako pracodawca musi oprowadzać podatek na poczet państwa, a tak jak w Polsce otrzymujemy pieniądze (zwrot) z tytułu nadpłaconego podatku, tak i za legalną pracę należy nam się zwrot podatku z Anglii.

Zastanawiałem się czy ciężko jest załatwiać wszystkie ważne dokumenty i w jaki sposób Polacy składają wnioski o zwrot podatku z Anglii -czy w polskim urzędzie czy w urzędzie brytyjskim. Wszystko mi wytłumaczyli, gdyż oni jako spora liczba ludzi postanowili zgłosić się do odpowiedniej firmy zajmującej się odzyskiwaniem nadpłaconego podatku zza granicy po prostu w Polsce. O istnieniu takiej firmy dowiedzieli się z Internetu i również za pośrednictwem Internetu zgłosili swoja sprawę.

Opowiadali, że procedura nie była wcale taka skomplikowana jak im się na początku wydawało, gdyby mieli to załatwiać  sami. A obawiali się, że gdyby musieli załatwiać cokolwiek w Anglii byłaby to dla nich straszna strata czasu i pieniędzy. Tak więc w Polsce na spokojnie składają wnioski i dokumenty właśnie za pośrednictwem takiego biura i są spokojni, gdyż jak podkreślali większość firm na rynku zajmującym się zwrotami jest doświadczona i rzetelna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *