Zioła dobre praktycznie na wszystko.

by:

Zdrowie

O tym, że lekarstwa farmakologiczne nie należą do najzdrowszych wyjść w leczeniu wielu dolegliwości chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, bowiem każdy z nas z całą pewnością słyszał już niejednokrotnie o różnych powikłaniach związanych ze stosowaniem na przykład leków przeciwbólowych, szczególnie tych, dystrybuowanych bez recepty. Dlatego też warto tutaj zastanowić się nad całkowitym ich odrzuceniem, a w zamian nad rozpoczęciem stosowania tylko i wyłącznie naturalnych sposobów leczenia wielu dolegliwości, poprzez odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe, oraz skomponowane preparaty i maści ziołowe. Jednym słowem będziemy dziś mówić o fitoterapii, czyli innymi słowy ziołolecznictwie, które ostatnimi latami robi w naszym kraju coraz większą furorę, wynikającą przede wszystkim z tego, iż nasz organizm nie ponosi żadnych szkód, nie ma żadnych efektów ubocznych stosowania lekarstw ziołowych, tak jak to ma miejsce w przypadku chemii farmakologicznej. Zapraszamy więc serdecznie do lektury i samodzielnego przemyślenia tego zagadnienia.

Jak działają lekarstwa na bazie ziół?

Otóż w tym szczególnym przypadku możemy powiedzieć, iż będziemy mieli do czynienia z działaniem zbliżonym do działania lekarstw farmakologicznych, niemniej jednak zioła nie będą tutaj w żaden sposób negatywnie wpływać na inne elementy naszego organizmu, pozostając w stosunku do nich zupełnie obojętne, w przeciwieństwie do działania wielu lekarstw chemicznych, czy tez nawet antybiotyków. Można nawet powiedzieć, iż nieumiejętnie dobrane stosowanie lekarstw chemicznych będzie bardzo szkodliwe, bowiem wpływać negatywnie mogą one nawet na zdrowe narządy naszego organizmu, w tym przede wszystkim na wątrobę, która każde lekarstwo musi przetrawić, a niestety niektóre z nich, szczególnie lekarstwa przeciwbólowe, będą bardzo ciężkostrawne, i negatywnie wpływające na stan zdrowia nasze naszej wątroby. Dobrze skomponowany preparat ziołowy, będzie tutaj rozwiązaniem zdecydowanie lepszym, bowiem nasz organizm nie odczuje żadnych negatywnych skutków stosowania leczenia, niż tylko pozytywnego aspektu w postaci leczenia konkretnej dolegliwości zdrowotnej.

Czy aby na pewno zioła są takie bezpieczne?

Oczywiście że w niektórych przypadkach także i zioła mogą negatywnie wpływać na organizm, aczkolwiek trzeba tutaj by naprawdę nieźle się napracować, aby stworzyć szkodliwą mieszankę ziołową, toteż tego typu sytuacje praktycznie nikomu z nas nie grożą. Warto także podkreślić, iż zioła nawet te uznane z natury za szkodliwe, będą w wielu okolicznościach stosowane jako lekarstwo. Jako ciekawostkę podamy chociażby przykład marihuany, ogólnie uznawanej za narkotyk i zakazanej praktycznie we wszystkich państwach świata. Otóż okazuje się iż w wielu stanach w USA tetrahydrokanabinol, zawarty w kwiatach i liściach marihuany jest stosowany w walce z rakiem jako lek uśmierzający ból, i pozwalający pacjentowi łagodniej przechodzić przez bolesną chorobę. Można więc powiedzieć, iż każde zioło, nawet to najbardziej niebezpieczne ze swoje natury, odpowiednio wykorzystane, będzie niosło pożyteczne dla naszego organizmu skutki, przez co też naprawdę warto stosować tego typu preparaty ziołowe, zamiast lekarstw farmakologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *