Zdjęcia na szkle

by:

Dom

Druk na szkle jest modnym, oryginalnym i nowoczesnym motywem dekoracyjnym. A odkąd drukowanie motywów nie ma właściwie żadnych ograniczeń, a cena stała się przystępna, fotografie na szkle zdobią, zastępując tradycyjne kafelki, kuchnie, drzwi kabin prysznicowych w łazienkach, drzwi komandorów w przedpokojach i pokojach, biura, hotele, blaty stołów, fronty mebli itp.

Łatwość utrzymania w czystości, niezniszczalność to dodatkowe zalety przemawiające za jego wyborem. Wysoka jakość nadruku, dowolny kształt i grubość szkła sprawia, że jedynym ogranicznikiem usługi jest wyobraźnia – firmy oferujące usługi drukowania zdjęć na szkle zwykle posiadają katalog zdjęć i motywów do wyboru, ale, oczywiście jest możliwość wydrukowania zdjęcia według własnego pomysłu.

Proces drukowania polega na tym, że w szkle najpierw wycinane są niezbędne otwory pod włączniki, kontakty itp. Następnie zdjęcie na nanoszone jest na super bezbarwne szkło, bez zielonkawego odcienia, dzięki czemu zachowuje przepuszczalność, transparentność oraz czystość barw, odwzorowuje głębię i ostrość. Zdjęcia na szkle mocuje się zazwyczaj do powierzchni za pomocą kółek dystansowych, ale też za pomocą klejów i silikonów. Strona wewnętrzna nadruku jest wtedy specjalnie zabezpieczona. Jeśli rozmiar zdjęcia jest większy niż największej tafli szkła dostępnej w drukarni, zdjęcie drukuje się na kilku taflach (ilość zawsze uzgadniana jest z klientem).

Trwałość oraz wyrazistość fotografii na szkle, spowodowała, że są one wykorzystywane także na pomnikach. Dotychczasowe wytrawianie wizerunku zmarłego w kamieniu nie sprawdziło się – opady atmosferyczne powodowały zmywanie koloru, a wgłębienia w kamieniu były idealnym podłożem do rozwoju mchu. Odporne na światło, mróz i wodę fotografie montowane są do pomnika bez wiercenia i naruszania struktury kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *