Zabawa w porównywanie cen czy sposób na oszczędności

by:

Marketing

W ostatnim czasie w całej Polsce co raz popularniejsze stają się internetowe porównywarki cenowe, które pozwalają na sprawdzanie cen produktów w wielu polskich sklepach internetowych i wybór tej najlepszej oferty.

Ale czy sprawdzając każdy produkt w porównywarce można naprawdę oszczędzić jakieś sensowne pieniądze? Przecież każdy produkt posiada jednakową cenę hurtową i wydawałoby się, że nie można tak wiele ugrać na marży sklepu a okazuje się, że jednak…

Ceny produktów sprzedawanych w sklepach internetowych mogą się różnić nawet o 20% – 30%, co w przełożeniu na bardzo drogie sprzęty np. produkty elektroniczne jak telefony komórkowe, komputery, laptopy, może przekładać się na oszczędność nawet do kilkuset złotych.

Oprócz tego porównywarki cenowe, stały się swego rodzaju obszernym źródłem informacji na temat produktu a także sklepów. Systemy opinii działające na tych stronach, dostarczają nam informacji zarówno o produkcie, który chcemy kupić jak i o sklepie internetowym, co jest bardzo ważne przy zakupach drogich sprzętów. Warto bowiem pamiętać, że samo porównywanie cen produktów nie wystarczy aby zaoszczędzić, należy także szczególną uwagę zwracać na koszty dostawy w poszczególnych sklepach, ponieważ te mogą się różnić od siebie nawet kilkakrotnie i czasem tańszy produkt, będzie ostatecznie kosztował znacznie więcej niż w innym sklepie ze względu na wysokie koszty dostawy.

Jak widać po tym co napisałem, porównywanie cen nie musi być tylko zabawą i bawieniem się statystykami cen produktu. To także całkiem niezły sposób na oszczędzanie wcale nie małych pieniędzy, zwłaszcza jeśli zamierzamy kupić coś drogiego. Pamiętajmy aby zawsze przed zakupami sprawdzić ceny w porównywarkach cenowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *