Wycieczka trekkingowa w Alpach.

by:

Turystyka

Każda wycieczka trekkingowa w Alpach, stawia przed nami pewne wymagania. Dlatego też, każdorazowo, musimy się odpowiednio przygotować. Dzięki temu, zapewnimy sobie wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa podczas poruszania się górskimi szlakami. Tym bardziej, jeśli będziemy wybierać się na trekking w Alpy Wysokie. Tutaj bowiem możemy mieć do czynienia z dość sporymi przewyższeniami terenu. Taka wycieczka trekkingowa w Alpach, będzie stawiać przed nami jeszcze poważniejsze wyzwania. Musimy więc starannie się do niej przygotować, zarówno pod kątem fizycznym, jak i ekwipunkowym.

Czy wycieczka trekkingowa w Alpach jest kosztowna pod względem organizacji?

To oczywiście będzie uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim, na koszt wyprawy ma wpływ fakt, czy organizujemy ją samodzielnie, czy też korzystamy z oferty biura podróży. Każde z tych rozwiązań charakteryzuje się innym kosztem, ale też ma swoje wady i zalety.

• Wycieczka trekkingowa w Alpach organizowana samodzielnie – musimy liczyć się z koniecznością samodzielnego rezerwowania noclegów oraz zadbania o wyżywienie. Z drugiej jednak strony mamy w zasadzie wolną rękę, jeśli chodzi o przebieg wyprawy. Nie musimy kurczowo trzymać się planu i w razie konieczności, dowolnie go modyfikować.

• Wycieczka trekkingowa w Alpach z biurem podróży – nie musimy zajmować się żadnymi sprawami organizacyjnymi. Jedyne co to musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie niezbędnego ekwipunku (dostaniemy odpowiednią listę w biura podróży). Koszty takie wyprawy będą wyższe i nie będziemy mieć za wiele możliwości ingerowania w przebieg wyprawy.

Musimy więc podjąć w pierwszej kolejności decyzję w kwestii tego, na którą z dwóch powyższych opcji się zdecydować. W każdym jednak przypadku, wycieczki trekkingowe w wysokie Alpy będą przed nami stawiać pewne wymagania, na które musimy być przygotowani.

Wymagania na wycieczce w Alpy.

Oczywiście, najważniejsze jest podstawowe wyposażenie. Musimy posiadać dobrej klasy buty górskie – dostosowane do poruszania się w zróżnicowanym terenie. Do tego odpowiednią odzież górską, dopasowaną do aktualnie panujących warunków pogodowych. Ze sprzętu, najważniejsze będą składane kijki trekkingowe oraz ewentualnie raki dopasowane do naszego obuwia. W wyższych partiach gór, w dalszym ciągu może zalegać śnieg, i możemy mieć trudności z poruszaniem po oblodzonych stokach bez raków. Czasami może być potrzebna także dolna uprząż oraz czekan. Tego typu sprzęt jednak możemy wypożyczyć już na miejscu, co znacznie ułatwia całą sprawę.

Podsumowanie.

W każdym razie, musimy podkreślić, iż wycieczka trekkingowa w Alpach jest zawsze wymagająca pod względem fizycznym oraz technicznym. Wobec tego tez, musimy koniecznie pamiętać o prawidłowym przygotowaniu się do wyprawy. Musimy zadbać o niezbędny ekwipunek oraz mieć pewność w kwestii swojej siły, kondycji oraz wytrzymałości. Są to kwestie, na które musimy koniecznie zwrócić uwagę, jeśli zależy nam na własnym bezpieczeństwie podczas wyprawy w Alpy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *