Współczesne okna drewniane.

by:

Dom

Wybór okien do domu to bardzo ważna kwestia, której warto poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż poprzez okna wytracamy z naszych domów i mieszkań największą ilość ciepła, a co za tym idzie, dobrej jakości okna o niskim poziomie przenikalności cieplnej będą wpływać na obniżenie rachunków za ogrzewanie. W związku z tym też, warto przyjrzeć się obecnej na rynku ofercie okien, które możemy dobrać, aby skutecznie ograniczyć straty ciepła poprzez ten punkt naszego domu. Zobaczmy zatem, na jakie kwestie zwrócić uwagę przede wszystkim, aby dobrać okna w jak najlepszy sposób, a tym samym w przyszłości mieć z tego tylko i wyłącznie profity.

Technologia konstrukcyjna.

W pierwszej kolejności na poziom przenikalności cieplnej okna wpływ będzie wywierać jakość szyby. Dotychczas stosowane szyby pojedyncze wytracały bardzo dużo ciepła, toteż obecnie w użytku są szyby dwukomorowe oraz trzykomorowe. Pomiędzy warstwami szkła znajduje się próżnia, która zapewnia dodatkowy poziom izolacji cieplnej. Rzecz jasna szyby potrójnie zespolone zapewniają jeszcze lepszy poziom izolacji termicznej, a jednocześnie akustycznej, na co także należy zwrócić uwagę. Dobry poziom izolacji akustycznej, zapewni nam komfort w naszym własnym domu, poprzez wyraźne ograniczenie hałasów zewnętrznych napływających do naszych pomieszczeń mieszkalnych. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż dobrej jakości okna, zapewnią nam jednocześnie ograniczenie kosztów ogrzewania, a ponadto ograniczą hałas w domu, czyi podniosą poziom naszego komfortu. Pozostaje jedynie do rozstrzygnięcia kwestia tego czy zdecydować się na okna z ramą drewnianą czy też okna z PCV.

Okna drewniane a okna PCV.

Na chwilę obecną jeśli chcemy wybierać pomiędzy oknami drewnianymi a oknami z PCV, to w zasadzie jedyną różnicą będzie estetyka okna. Oczywiście w przypadku okien drewnianych dojdzie nam systematyczna ich konserwacja, zaś w przypadku okien PCV, należy się liczyć z tym, iż nawet najlepszej jakości materiał, z biegiem czasu zacznie blaknąć od słońca. Kupując zaś dobrej jakości okna z drewna Drew Dom Bielsko Biała należy liczyć się z koniecznością poniesienia nieco większych kosztów. Naturalne drewno jest zawsze materiałem nieco bardziej kosztownym, a co za tym idzie, raczej nieco bardziej też luksusowym. Podsumowując można powiedzieć, iż wszystkie niedogodności w przypadku okien drewnianych, a więc konieczność ich konserwacji, oraz pilnowania aby nie zawilgociły się, są raczej mało istotnym mankamentem w stosunku do poziomu estetyki jaki za sobą niosą. Jeśli komuś rzeczywiście zależy przede wszystkim zależy na estetyce naturalnego drewna, bowiem we wnętrzach ma na przykład boazerię drewnianą, to okna drewniane będą rozwiązaniem wręcz idealnym, trwałym i solidnym, które przetrwa wiele najbliższych lat, bez żadnych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *