Woreczki ozdobne, sposób na pachnący dom

by:

Dom

Od jakiegoś czasu woreczki ozdobne cieszą się niemałym zainteresowaniem. Są niewielkie, praktyczne, i można w nich umieścić wszystko na co mamy ochotę, aby skomponować idealną dla nas mieszankę. Najczęściej można się spotkać z woreczkami lawendowymi – ponieważ lawenda ma właściwości odświeżające i nadaje powietrzu przyjemny aromat.

Niektórzy wierzą w jej lecznicze działanie – rzekomo lawenda ma chronić dom przed demonami i duchami, a także przed chorobami i nieszczęściami. Nie wiadomo ile w tym prawdy, są to jednak pewnie tylko niewinne bajki. Nie da się jednak zaprzeczyć, że lawenda odświeża. Możemy ją nie tylko samodzielnie wyhodować i trzymać jako roślinę, ale także ususzyć, dodawać jako przyprawę lub ozdobę do wielu potraw i deserów, ale także miedzy innymi wrzucić do woreczków i zawiesić w domu. Można też kupić gotowe woreczki ozdobne. Jest naprawdę mnóstwo kompozycji zapachowych, nie tylko lawendowych. Same woreczki idealnie wpasowują się do każdego pomieszczenia, ponieważ są robione z różnych wielokolorowych materiałów. Idealnie prezentują się na przykład w kuchni, jadalni, a także są świetnym rozwiązaniem jako subtelny odświeżacz powietrza w sypialni.

Ale woreczki lawendowe można też zrobić całkowicie samemu. Wystarczy użyć gotowych woreczków (na przykład po biżuterii) lub uszyć je samemu z wybranych materiałów. Najlepiej oczywiście sprawdzają się materiały bardzo cienkie i siateczkowe, takie, przez które będzie widać ich wnętrze. Następnie zawartość – woreczki lawendowe można urozmaicić różnymi ozdobnymi kamieniami, suszonymi liśćmi i kwiatami, kasztanami oraz laskami wanilii i cynamonu.

Woreczki ozdobne są nie tylko dekoracją mieszkania, ale również wypełniają pomieszczenie przyjemnym aromatem – są świetną alternatywą dla odświeżaczy powietrza, ponieważ nie zawierają żadnych chemicznych i niebezpiecznych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *