Układy scalone w elektronice

by:

Inne

Wynalezienie układu scalonego to przełomowy etap dla elektroniki. Pozwoliło to na miniaturyzację układów elektronicznych np. komputery zdecydowanie zmniejszyły swoją wielkość. Dzięki temu mogliśmy w tak wyśmienitym tępię się rozwijać pod względem przemysłowym, społecznym oraz technologicznym. Był to przełom, który po woli zaczął odmieniać życie wielu ludzi.

Pierwszy układ scalony został skonstruowany w 1958 roku, Jack Kilby autor tej technologii w 2000 roku dostał nagrodę nobla za te znakomite odkrycie.  Gdyby nie on nie wiadomo czy moglibyśmy cieszyć się z takich wynalazków jak telefon komórkowy czy laptop.

Gadżety takie jak smarthpony, tablety, mobilny Internet to rzeczy w XXI wieku całkowicie normalne. Nie trzeba jakoś długo się nad tym zastanawiać aby dojść do wniosku, że takiego rodzaju układy cyfrowe to dla nas codzienność. Jesteśmy przesiąknięci elektroniką, i nie wiem czy to dobrze na nas wpływa. Już można zaobserwować zwiększoną liczbę nowotworów powstałych wskutek promieniowania wychodzących z takich urządzeń. Warto jest czasami zapobiegać takim rzeczom, najlepsze byłoby po prostu ograniczenie czasu spędzanego przy urządzeniach elektroniczny. W większości wypadków jest to raczej niemożliwe, dlatego dobrą praktyką jest robienie sobie regularnych przerw.

Bardzo popularna jest ostatnio opinia, że elektronika powoduję różnego rodzaju choroby, moim zdaniem, jest to prawda. Sama w sobie, rzadko kiedy choroby bezpośrednio wynikają z używania elektroniki. Najczęściej wiąże się to z nadużywaniem takich urządzeń. Badania dotyczące telefonów komórkowych nie mówią jednoznacznie o tym, że częste korzystanie z naszego telefonu może powodować rak mózgu. Jednak jest pewna prawidłowość, ludzie zbyt często korzystający z tego dobrodziejstwa chorują częściej na raka.

Tak jak wcześniej powiedziałem, elektronika sama w sobie nie jest zła. To człowiek nie potrafi jej używać, powoduję to wiele chorób, dopóki jesteśmy młodzi nie odczuwamy tego, pojawia się to dopiero, często, po wielu latach.

Mimo takiej szkodliwości bez elektroniki i różnych gadżetów nie jesteśmy już w stanie się obejść. Komputer, telewizor, radio DAB, czy jakakolwiek inna technologia jest dla nas niezbędna. Dostarcza jednocześnie rozrywki, pracy oraz wypełnia nasze życie. Warto sobie przypomnieć to, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie potrafili bez tego żyć i radzili sobie całkiem nieźle( do tej pory znakomita część ludzkości nie ma dostępu do komputera czy też Interentu). Powtórzę  to co już mówiłem, tylko umiar zachowa nas od problemów, oczywiście nie ograniczy ich do minimum ale na pewno zmniejszy ryzyko różnego rodzaju chorób.
Jeżeli interesują cię gadżety elektroniczne i chcesz jakiś kupić to zapraszamy do naszego sklepu: www.digib.p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *