Trekking coraz bardziej popularny

by:

Turystyka

W ostatnich latach możemy zauważyć coraz wyraźniejszy wzrost zainteresowania wszelkiego rodzaju wyjazdami trekkingowymi wśród naszych rodaków, którzy też coraz częściej wybierają zachodnie miejscowości niż nasze rodzime góry. Nic w tym dziwnego, bowiem, w górach Hiszpanii, czy też w Alpach będziemy mieli o wiele lepsze możliwości do aktywnego spędzania czasu przy górskich wędrówkach, niż ma to miejsce w polskich górach. Okazuje się też iż koszty takich wyjazdów w ostatnim czasie zdecydowanie spadły, wobec czego większą część naszych krajan stać na tego typu wyjazd. Zobaczmy więc jakiego rodzaju atrakcji możemy się spodziewać, oraz na jakie koszty powinniśmy się przygotować wybierając się na wyjazd trekkingowy w Alpy lub też góry Hiszpanii.

Dlaczego Alpy?

Jest to dość konkretne pytanie ale postaramy się na nie rzetelnie odpowiedzieć. Przede wszystkim trzeba zwrócić tutaj uwagę na fakt, iż w przypadku Alp będziemy mieli do czynienia z górami wysokimi o dość sporym poziomie trudności, o wiele wyższym niż ma to miejsce w górach polskich, nawet tych najwyższych, czyli w Tatrach. Generalnie rzecz więc ujmując, wybierając się na trekkingi w Alpach powinniśmy posiadać jakiekolwiek doświadczenie trekkingowe, zdobyte chociażby w polskich górach, niekoniecznie Tatrach. Po prostu w Alpach będziemy musieli stawić czoła nie tylko wysokim górom, ale także trudnym warunkom, niespotykanym w naszym kraju, a co za tym idzie, warto mieć jakiekolwiek doświadczenia z górskich wędrówek, aby taki trekking, nie był w żadnym przypadku niebezpieczny dla naszego zdrowia lub co gorsza życia. Oczywiście możemy także wybrać się w góry Hiszpanii, gdzie również zetkniemy się z o wiele trudniejszymi warunkami niż w kraju. Jednym słowem dobre przygotowanie do trekkingu to podstawa, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy zapewnić sobie bezpieczny wyjazd.

Wyjazd samodzielny czy zorganizowany?

Kolejną kwestią na którą będziemy musieli tutaj zwrócić szczególną uwagę jest to, czy wybrać się na taki wyjazd trekkingowy w pełni samodzielnie, czy też lepiej będzie skorzystać z ofert biur turystycznych, które oferują nam tego typu wyjazdy w całkiem przystępnych cenach. Oczywiście w przypadku biura podróży, zyskujemy pewność iż cały wyjazd będzie zorganizowany bardzo starannie, a wszystkie formalności z nim związane będą załatwione zgodnie z założeniami. Po prostu nie będzie nam grozić sytuacja w której miejsce w hotelu nie będzie zarezerwowane, albo inne tego typu wydarzenia, które mogą mieć miejsce w przypadku samodzielnej organizacji wyjazdu. Przede wszystkim jednak nie będziemy mieć żadnego opiekuna, co jest w tym przypadku szalenie istotną kwestią na którą także powinniśmy zwrócić uwagę, bowiem jest to podstawowy zakres bezpieczeństwa, szczególnie jeśli nie posiadamy żadnego wysokogórskiego doświadczenia taterniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *