Tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

by:

Zdrowie

Ubytek włosów dla wielu kobiet jest uciążliwą przypadłością. Staje się poważnym problemem, gdy na głowie widać wyłysiałe miejsca a objętość włosów drastycznie maleje. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą suplementy diety oraz farmakologia, która pozwala na zahamowanie łysienia i odbudowę zdrowych włosów. Warto jednak poznać przyczyny wypadania włosów i tym samym zatroszczyć się o własne zdrowie.

Najważniejsze jest żelazo

Ten makroelement odgrywa kluczową rolę w organizmie każdego człowieka – pozwala na transport krwi do wszystkich narządów, w tym także do skóry. Kobiety są szczególnie narażone na niedobór żelaza, gdyż największy ubytek następuje po każdej menstruacji oraz podczas ciąży i laktacji. Wpływa to również na wypadanie włosów, bowiem mieszki włosowe w warstwie skóry właściwej są źle ukrwione, co spowalnia wzrost włosa oraz osłabia już istniejące w cebulkach włosa u nasady głowy. Wiele tabletek na wypadanie włosów zawiera żelazo oraz magnez, często też w towarzystwie witaminy z grupy B, które zwiększają ich przyswajalność. Do codziennej diety warto włączyć warzywa strączkowe, orzechy i popularne warzywa, takie jak marchew i ogórek, które zawierają duże ilości tych składników.

Tajemnica zielarki – skrzyp polny

Suplementy diety na bazie skrzypu polnego to numer jeden w walce z łysieniem – popularne zioło zawiera stymulującą wzrost włosa krzemionkę oraz flawonoidy. Terapia skrzypem polnym powinna trwać co najmniej 2-3 miesięcy, by zauważyć efekty, stała suplementacja może być również zalecona przez dermatologa. Warto również dla lepszego efektu używać wcierki ze skrzypu na skórę głowy, który działa miejscowo na mieszki włosowe.

Kluczowe jest rozpoznanie

Przed rozpoczęciem kuracji dostępnymi środkami bez recepty należy skontaktować się ze specjalistą, gdyż wypadanie włosów u kobiet może mieć swoje źródło w zaburzonej gospodarce hormonalnej. Endokrynolog może stwierdzić, czy łysienie jest spowodowane złym działaniem gruczołów dokrewnych i tylko wtedy dermatolog może zalecić odpowiednią kurację farmakologiczną. Zaburzenia działania tarczycy czy nadnerczy to częsta przypadłość kobieca i wizyta u lekarza może pokazać, czy łysienie nie jest objawem poważnej choroby. Wypadanie włosów podczas ciąży i laktacji jest naturalnym objawem, ale każda suplementacja powinna być konsultowana z ginekologiem dla dobra zarówno matki, jak i dziecka. Dbanie o włosy powinno być również zadbaniem o własne zdrowie, gdyż zdrowe, gęste i mocne włosy są przede wszystkim oznaką dobrego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *