Systemy filtrowania powietrza w zastosowaniach przemysłowych.

by:

Motoryzacja

Filtrowanie powietrza znajduje swoje zastosowanie w wielu przypadkach, niemniej jednak w naszym kraju najbardziej popularnym zastosowaniem jest to, w przemyśle. Wszystkie duże hale produkcyjne, magazyny, sklepy wielko powierzchniowe, hale targowe itp., potrzebują odpowiednich systemów filtrowania powietrza, zarówno tego napływającego do wnętrza, jak również tego, odprowadzanego na zewnątrz. Ten drugi przypadek jest szczególnie istotny w przypadku obiektów produkcyjnych, gdzie będziemy mieli do czynienia z poważnymi zanieczyszczeniami wydostającymi się na zewnątrz. Będzie to miało miejsce na przykład w lakierniach przemysłowych, gdzie przecież w toku procesu lakierowania wydziela się bardzo duża ilość zanieczyszczeń chemicznych, które nie powinny wydostać się na zewnątrz obiektu.

Profesjonalna stacja nawiewno wywiewna wraz z filtrami.

Najlepszym rozwiązaniem tym przypadku będzie wykonania całego systemu filtrującego, czyli odpowiednich przewodów wentylacyjnych, sterującej centrali nawiewno wywiewnej, oraz sekcji filtrów, które będą pochłaniać wszelkie lotne zanieczyszczenia, których przecież w powietrzu zawsze znajdzie się stosunkowo dużo. Oczywiście niezbędny będzie tutaj nie tylko profesjonalny dostawca wysokiej klasy filtrów sufitowych, ale i dostawca całego systemu filtrującego, filtrów kasetowych i kieszeniowych. Szczególnie istotne będzie to właśnie w przypadki pomieszczeń lakierniczych, gdzie przecież czystość powietrza wprowadzanego do wnętrza pomieszczenia będzie wpływać na jakość przeprowadzanych prac, natomiast przy odprowadzaniu powietrza na zewnątrz, należy zatrzymać wszystkie zanieczyszczenia chemiczne, w tym przede wszystkim powstająca w procesie lakierowania mgiełkę lakiernicza, zawierająca silne zanieczyszczenia chemiczne.

Gdzie pozyskiwać odpowiednie filtry?

Zakup dobrych jakościowo filtrów zarówno tych podłogowych, sufitowych, jak i kasetowych, montowanych wewnątrz kanałów wentylacyjnych wymaga pewnej wiedzy, bowiem nie każdy filtr będzie tak samo dobry, i nie każdy zapewni tak samo wysoki poziom filtracji powietrza. Jednym z lepszych dostępnych na naszym rynku, są na chwilę obecną filtry dostarczane przez firmę K System która okazuje się być zdecydowanym liderem w tej branży od kilkunastu już ładnych lat. Generalnie rzecz ujmując, można tutaj nawet przyjąć założenie, iż rozwiązania znajdujące się w ofercie K System będą jednymi z najlepszych, na jakie możemy sobie pozwolić, mimo, iż nie są to rozwiązania najtańsze. Niemniej jednak warto zainwestować większe pieniądze w dobry system nawiewno wywiewny z odpowiedniej jakości filtrami, niż w przyszłości mieć w tym zakresie problemy powodowane ciągłymi awariami sprzętu. Tylko w taki bowiem sposób, można będzie zapewnić sobie dogodne warunki do realizacji prac lakierniczych, jednocześnie zabezpieczając środowisko przed jego zanieczyszczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *