Strona www – kiedy warto myśleć o zmianie?

by:

Komputery

Już od wielu lat internet jest ważnym medium, dodatkowym kanałem sprzedażowym dla firm, z którego korzysta na świecie mnóstwo ludzi i które pozwala rozreklamować usługi firmy, a także ułatwia kontakt z klientami. Niektóre, dopiero powstające przedsiębiorstwa są na etapie tworzenia własnej strony, wiele z tych działających od lat także się do tego przekonuje, a jeszcze inne posiadają stronę, która zdaje się wymagać modernizacji. Co przemawia za zmodernizowaniem starej strony, a co za utworzeniem zupełnie nowej, no i wreszcie – kto może się tym profesjonalnie zająć?

Studio projektujące strony internetowe w Krakowie

Warto na początek wybrać studio, w którym pracują otwarci na dyskusję specjaliści. Otwarci, czyli jacy? Najlepiej, by służyli klientowi swoją wiedzą i doświadczeniem jednocześnie dopuszczając go do głosu i biorąc pod uwagę jego wnioski czy pomysły. Dobrze wybrać takie studio które posiada swoją siedzibę w Krakowie, ma ciekawie wyglądające portfolio, profil na facebook czy bloga. Agencja Hauerpower, świadcząca projektowanie stron internetowych w Krakowie, zatrudnia właśnie takie osoby i jak widać po aktywności internetowej stara się istnieć w branży graficznej i tworzenia stron. Ponad to, może się pochwalić kilkuletnią działalnością na rynku, a tworzone przez nią projekty nie są standardowe i opatrzone wręcz przeciwnie grafika tworzona w studio wyróżnia się idealnym dopasowaniem stylistyki i układu strony do tego co oferuje firma Klienta. To wielki atut w czasach, kiedy strona www jest standardem, nie dodatkowym plusem firmy, w dodatku firma kładzie nacisk na to, by klient miał wpływ na prace na każdym ich etapie od projektu po kodowanie strony na serwerze, udzielając swojej akceptacji i wyrażając opinię na temat powstającego projektu i całej strony www.

Przerabianie starej strony www – czy to potrzebne?

Toporne suwaki, odcinające się ramki, suwaki w środku strony przewijające tekst, jednolite tło czy odcięte, niedopasowane grafiki – to wszystko jest znane ze stron tworzonych przed laty gdzie jeszcze królowała przeglądarka internet explorer 6 sprawiająca bardzo wiele problemu dla koderów stron. Budowa strony internetowej dziś wygląda całkowicie inaczej, dlatego nie warto zostawiać swojej w takim stanie. Nie tylko technologia, ale i zmysł estetyczny się zmieniły, internet staje się coraz bardziej intuicyjny i artystyczny. Co przemawia za przerobieniem istniejącej strony? Na pewno warto to zrobić, jeśli jest ona popularna i znana przez klientów. W tym celu można przeprowadzić ankietę i spytać o znajomość strony lub analizować ruch na niej. Nazwa domeny głównie z końcówką .pl którą użytkownicy wpisując 'z palca’, jeśli jest dość popularna, także będzie godna zachowania i warto o nią dbać bo to na niej budujemy markę w internecie dla naszej firmy. W przypadku strony odwiedzanej przez klientów często i chętnie warto dokonać estetycznych i funkcjonalnych korekt lub dopasowywać stronę do nowych standardów www.

Nowa strona internetowa

Budowa strony internetowej od podstaw to propozycja dla każdego, kto chciałby całkowicie od zera stworzyć internetową stronę swojej działalności. Jeśli strona obecna właściwie do niczego się nie przydawała lub była systematycznie zaniedbywana (klienci przestawali więc na nią zaglądać), warto zacząć od nowa. Ważne, by budową strony pokierowała dobra agencja projektująca strony www – może to znacznie wpłynąć na jej popularność. Należy również pamiętać o tym że nowa strona to nowy kod htm, css oraz php, nie warto poprawiać strony z przed kilku lat gdyż technologie na tyle się zmieniły że więcej pracy i gorsze efekty osiągniemy na przeróbkach starego szablonu niż oprogramowywaniu nowego np. na systemie responsywnym bootstrap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *