Rolety montowane na zewnątrz – podwójna ochrona

by:

Dom

Zdecydowanym plusem rolet zewnętrznych jest fakt, że sprawdzają się one doskonale jako pancerz ochronny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oznacza to, że rolety poradzą sobie z zabezpieczeniem budynku przed mrozem, wiatrem, czy też śniegiem. Rolety to także doskonała przesłona przeciwsłoneczna, która oprócz niechcianego światła pozostawi także za oknem nadmiar ciepła. Z drugiej strony, rolety zewnętrzne doskonale sprawdzą się jako zabezpieczenie przed nadmiernym upływem ciepła z wnętrza mieszkania. Żadna inna osłona okienna nie poradzi sobie tak skutecznie z bilansem energetycznym pomieszczeń jak rolety zewnętrzne.

Producenci oferują rolety zewnętrzne różnego typu: standardowe, podtynkowe, nakładane oraz nadprożowe. Najchętniej wybierany jest model standardowy, który nazywany jest także roletą adaptacyjną lub elewacyjną. Osłony wyprodukowane są najczęściej z aluminium, zaś ich montaż opiera się na przytwierdzeniu rolet do ściany lub wnęki okiennej. Możliwe jest uzyskanie osłony w preferowanym wymiarze, ale też kształcie – na rynku dostępne są modele prostokątne oraz półokrągłe.

Roleta antywłamaniowa, jak produkty dostępne od Krakżal Kraków, to doskonały sposób na zapewnienie komfortu mieszkańcom. Należy jednak pamiętać, że całkowite bezpieczeństwo oznacza połączenie osłon z solidnymi oknami antywłamaniowymi. Istotny jest także wybór rolet z odpowiednim atestem. Nabycie produktu z gwarancją jakości będzie nieco droższe, ale tańsze odpowiedniki bez trudu zostaną zniszczone przez potencjalnego włamywacza. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość instalacji osłon nie tylko w mieszkaniach, ale również w sklepach, kioskach i innego rodzaju miejscach publicznych.

Jednakże jest również druga strona medalu. Klienci często odchodzą od pomysłu wyposażenia własnego mieszkania w zewnętrzne rolety antywłamaniowe, kierując się przekonaniem, iż może to być nie zabezpieczenie, a wabik na złodzieja. Tezę tę potwierdzają słowami, że sam fakt zamontowania takich osłon może wskazywać na to, że mieszkaniec rzeczywiście ma wiele do ukrycia.

Zobacz rolety dostępne w Krakowie na: http://wolakrakzal.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *