Ptaki źródłem kłopotów wielu miast

by:

Inne

Oczyszczanie miasta z zanieczyszczeń produkowanych przez ptaki to bardzo trudna rzecz, czasami okazuję się nawet niemożliwa ze względu na zbyt dużą ilość ptaków w mieście. Same zanieczyszczenia najczęściej nie stanowią zagrożenia i sprawiają tylko nieestetyczne wrażenie, przez co w szczególności miasta turystyczne zdecydowanie tracą na wartości i takiego rodzaju problemy mogą odstraszyć potencjalnych turystów. Jest to wbrew pozorom dość trudny problem i często nie wiadomo co zrobić z chmarami niechcianych ptaków.

Do najbardziej nielubianych należą: wrony, gołębie, wróble wszystkie bardzo popularne w Polsce. Co do wron to są one w szczególności bardzo przeklinane przez właścicieli bloków, ponieważ gnieżdżą się w otworach wentylacyjnych w konsekwencji zapychając je i powodując niesamowite problemy, ciężko je przegonić z takich otworów bo są ciężko dostępne. Inne bardzo wdające się we znaki ptaki to gołębie ich sztandarową cechą jest produkowanie zanieczyszczeń na masową wręcz skalę, gołębie odchody to zmora każdego peronu oraz każdej starówki w Polsce.

Istnieją sposoby na odstraszanie ptaków, służą do tego specjalne systemy. Są to z zasady raczej dość skuteczne rozwiązanie ale nie zawsze i zdarza się, że ptaki mają w nosie wszelkie systemy. Jak do tej pory nikt nie wymyślił jeszcze skutecznego sposobu aby walczyć z tymi szkodnikami, chyba najlepszym wyjściem jest zakaz dokarmiania tych zwierząt wtedy ptaki nie są tak „namolne” oraz nie rozmnażają się tak szybko, co w konsekwencji zmniejsza ich ilość.

Nie ulega wątpliwości, że z  niechcianymi ptakami trzeba walczyć, stosować odpowiednie systemy do ich odstraszania, ponieważ bez tego typu rzeczy za jakiś czas może okazać się, iż ptaki to plaga z której nie sposób opanować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *