Profesjonalny tor gokartowy w Krakowie

by:

Motoryzacja

W ostatnim czasie na terenie miasta Krakowa powstał w pełni profesjonalny tor kartingowy. Jest to obiekt po części zadaszony, na którego terenie umiejscowiono asfaltowe drogi służące do poruszania się gokartami. Ten tor gokartowy w Krakowie to prawdziwa gratka dla miłośników tego rodzaju sportu.

Na torze jest prowadzona elektroniczna rejestracja zawodników, dzięki czemu mogą oni na bieżąco obserwować swoje wyniki na umiejscowionej tam ogromnej tablicy. Działa to na zasadzie chipów, w które są wyposażone gokarty, po przejechaniu pojazdu wyposażonego w taki chip przez punkt kontrolny, następuje zmierzenie jego czasu i rejestracja go w systemie. Wygląda to naprawdę profesjonalnie i kojarzy się z wyścigami formuły 1. W Polsce gokarting to dopiero raczkujący sport. Wciąż brakuje odpowiednio wyposażonych torów, aby można go uprawiać swobodnie. Tym bardziej cieszy, że taki tor powstał właśnie w Krakowie.

Osoby rejestrujące się na nim otrzymają swój identyfikator i zostaną zapisani do systemu, gdzie będą rejestrowane wszystkie wyniki i osiągnięcia, jakie dana osoba uzyskała na danym torze. Dla grup zorganizowanych oraz zagranicznych turystów polecamy rejestracje na go-karting Krakow przez stronę BumperBall.pl. Właściciele toru przewidują okresową zmianę kierunku trasy, aby urozmaicić nieco rozrywkę, a także organizację zawodów, na których zmierzą się osoby, które do tej pory uzyskiwały najlepsze czasy. Za wygraną w takim turnieju oczywiście będzie wręczany puchar zwycięzcy. Ma to zachęcić do promowania gokartów jako sportu, a także zwiększyć zamiłowanie do motoryzacji. Z jazdy na torze korzystają szczególnie młode osoby, ale zdarzają się także osoby starsze.

Popularne jest także organizowanie spotkań firmowych na torze, w celu integracji ze sobą pracowników jakiejś firmy lub organizacji. Można w takim przypadku wynająć tor tylko dla siebie, tak, żeby nikt inny, poza zaproszonym gronem, nie zakłócał nam naszej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *