Praca dla młodych

by:

Marketing

Każdy z nas w czasie szkoły średniej najbardziej zawsze narzekał na brak gotówki na swoje podstawowe potrzeby i wydatki, a niestety kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy takich możliwości jak to ma współczesna młodzież, która może znaleźć wakacyjne zatrudnienie przy zbiorach owoców za granicą, bądź też stacjonarnie, na co dzień zajmować się pracą na przykład w charakterze hostessy bądź też kolportera ulotek reklamowych. Spójrzmy zatem na to jakie możliwości ma współczesna młodzież. Gdzie może znaleźć zatrudnienie w celu zarobienia swoich pierwszych pieniędzy na swoje potrzeby i wydatki związane z realizacją swoich marzeń.

Praca przy roznoszeniu ulotek

Jest to zdecydowanie najpopularniejsza forma pracy zarobkowej skierowana do osób uczących się, pozwalająca im na dość dowolne dopasowywanie godzin pracy do obowiązków wynikających z uczęszczania do szkoły. Zarobki w tego typu pracy kształtują się dość różnie, bowiem mogą to być stawki w granicach 5-6 PLN na godzinę, lub też stawki za kolportaż określonej liczby ulotek. W tym drugim przypadku wszystko zależne będzie też od tego, czy roznoszenie ulotek odbywać się będzie na terenie domków jednorodzinnych, gdzie stawki będą wyższe przez wzgląd na konieczność pokonywania dłuższych dystansów, lub tez na terenie blokowisk, gdzie stawki będą nieco niższe. Czasami można także będzie liczyć na nieco lepsze stawki w przypadku lepszych klientów i większych gabarytowo ulotek, czy też wręcz folderów reklamowych, których siłą rzeczy młody człowiek nie będzie w stanie jednorazowo zabrać ze sobą tak dużej ilości jak normalnych, standardowych ulotek reklamowych.

Praca w charakterze hostessy.

Jest to druga opcja skierowana raczej do dziewcząt, aczkolwiek można się także spotkać z zatrudnianiem tak zwanych hostów. Praca w tym przypadku także nie należy dla najbardziej intratnych ale nie jest też to jakoś zbytnio wymagające zajęcie. Tutaj trzeba po prostu wykazać się przede wszystkim odpowiednim zachowaniem, manierami oraz swego rodzaju wdziękiem osobistym, czy też miłym usposobieniem. Chodzi przede wszystkim o to, aby skutecznie przykuwać uwagę przechodzących klientów, którym będziemy proponować skorzystanie z darmowych próbek promocyjnych konkretnych produktów, czy też rozdawać materiały informacyjne na temat poszczególnych produktów. Można więc powiedzieć, iż jest to w pewnym sensie także praca polegająca na kolportażu materiałów reklamowych.

Gdzie szukać pierwszej pracy dla młodych?

Przede wszystkim trzeba będzie poszukać odpowiednich ogłoszeń na lokalnych portalach ogłoszeniowych, których w sieci raczej nie brakuje. Trzeba jednakże mieć na uwadze iż niektórzy z potencjalnych pracodawców, wychodząc z założenia, iż pracownik który sam znajdzie pracodawcę jest bardziej kreatywny, nie umieszczają żadnych ogłoszeń, pozostawiając tylko odpowiedni formularz rekrutacyjny na swojej stronie internetowej. Tak też jest na przykład na stronie kolportaż-ulotek.com.pl za pośrednictwem które można znaleźć zatrudnienie właśnie w charakterze kolportera ulotek. W formularzu podajemy swoje podstawowe dane osobowe, oraz wgrywamy CV, dzięki czemu pracodawca będzie posiadał nasze zgłoszenie w swoje bazie, zaś w przypadku jeśli będziemy spełniać kryteria, a w miejscu naszego zamieszkania będą prowadzone prace związane z roznoszeniem ulotek możemy się spodziewać pilnego telefonu oraz pierwszej w życiu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *