Poradnik jak zostać fotografem

by:

Rozrywka

Fotografia to nie jest łatwa dziedzina,  już na wstępie trzeba to podkreślić. Aby zostać dobrym fotografem, trzeba spełnić przede wszystkim 2 podstawowe warunki – mieć talent oraz robić to z pasją. O ile brak talentu można starać się nadrobić latami praktyki, to na brak pasji nie ma recepty. Jeśli nie będziesz robił tego z zamiłowania, to nigdy nie będziesz dobrym fotografem.

Fotografia na poważnie – pierwsze kroki

Wszystko zależy od tego na jakim etapie jesteś. Może zacznijmy od samego początku. Masz aparat, lubisz w wolnym czasie wykonywać zdjęcia i poczułeś, że to jest to coś co chcesz robić w swoim życiu. Nie nastawiaj się od razu na to, że w szybkim czasie zostaniesz profesjonalnym fotografem. To proces długotrwały i musisz uzbroić się w cierpliwość. Na razie skup się na zgłębianiu podstaw. Zakup książki o fotografii, czytaj różnego rodzaju poradniki, tematyczne blogi, zgłębiaj po prostu wiedzę. Podstawy musisz opanować do perfekcji, dzięki temu będzie Ci znacznie łatwiej zostać fotografem. W Internecie znajdziesz mnóstwo różnych tutoriali, jak właściwie wykonywać zdjęcia, w jaki sposób obrabiać fotografie. Ale nie łudź się, że w taki sposób nauczysz się wszystkiego.

Praktyka pod okiem dobrego fotografa

Gdy już osiągniesz pewien poziom i Twoje fotografie będą wyglądać dobrze, możesz wybrać się na kurs doszkalający dla zaawansowanych fotografów. Takie kursy, choć nie mało kosztują, są niesamowicie rozwijające. W końcu owe zajęcia prowadzą profesjonaliści, a oni wiedzą na co zwrócić uwagę. Kursy to nie wszystko, one tylko poprawią Twoją technikę. Aby tak naprawdę poczuć na czym polega zawodowa fotografia, musisz podjąć praktykę. O to raczej nie powinno być trudno. Możesz praktykować w jakimś studiu fotograficznym, lub jako asystent u fotografa. Tym sposobem doszlifujesz swoje umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *