Popularne elementy dekoracyjne akwariów

by:

Dom

Miłośnicy rybek mają obecnie naprawdę duże możliwości do tego, żeby zaaranżować niezwykłe, oryginalne akwarium. Przede wszystkim do dyspozycji jest mnóstwo rozmaitych roślin, które mogą stworzyć przepiękny, podwodny świat. Ciekawym urozmaiceniem mogą też być różne dekoracje akwarystyczne, których także jest ogromny wybór. Bardzo ładnie prezentują się na przykład podwodne skały, naturalne lub coraz częściej sztuczne.

Niektóre odmiany skał naturalnych pochodzą aż z dalekiej Azji, posiadają bardzo nietypowe kształty i pod wodą wyglądają naprawdę ładnie. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie sztuczne skały, ich producenci są w stanie wykonać dokładnie to, co będzie potrzebne klientom. Sztuczne skały mają tę zaletę, że niejednokrotnie kosztują znacznie mniej niż prawdziwe, a są praktycznie nie do odróżnienia. Często w akwariach pojawiają się różnego rodzaju korzenie czy pnie drzew. Tu także można postawić na naturalne materiały, lub na ich bardzo dokładnie wykonane sztuczne odpowiedniki.

Kolejnym bardzo popularnym elementem dekoracyjnym akwariów są sztuczne rafy koralowe. Prawdziwe koralowce są bardzo kosztowne i wymagające. Woda w akwarium musi mieć ściśle określone parametry, a nawet niewielkie ich wahania odbijają się bardzo negatywnie na koralach. W przypadku sztucznych raf takie problemy nie istnieją, bowiem są one zrobione ze specjalnych, wytrzymałych żywic. Obecnie technologia produkcji takich elementów jest tak zaawansowana, że sztuczna rafa koralowa jest ciężka do odróżnienia od prawdziwej. Bajeczne kolory i wiernie oddane kształty sprawiają, że akwarium z takimi elementami wygląda bardzo realistycznie.

Co ważne, takie sztuczne rafy znacznie zmniejszają koszty zarówno samej budowy akwarium, jak i jego późniejszego użytkowania. Poszczególne elementy rafy mogą być łatwo wyjęte ze zbiornika, wyczyszczone i powtórnie włożone, bez ryzyka że coś im się stanie. Spokojnie można też zrezygnować z kosztownych filtrów i innych urządzeń, które przy prawdziwych koralowcach utrzymują odpowiednie parametry wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *