Popełniane błędy przy wyposażaniu stanowisk pracy

by:

Inne

Jakie błędy popełniamy przy wyposażeniu naszego stanowiska pracy?

Przestrzeń w biurze, oprócz funkcjonalności, która jest obowiązkowa, musi posiadać również jeden bardzo ważny czynnik, mowa tutaj o motywacji oraz inspiracji pracowników. Przestrzeń nie powinna w żaden sposób hamować pracownika.

Jakie zatem popełniamy błędy przy wyposażaniu biura?

Są to:

  • Używanie zbyt małej lub zbyt dużej powierzchni;
  • Zła aranżacja biura;
  • Zły podział przestrzeni;
  • Nieodpowiednie wyposażenie stanowiska pracy;
  • Złe oświetlenie.

A więc po kolei. Pierwszy błąd, jaki popełniany jest przez liczną grupę osób, to złe dobranie powierzchni użytkowej. Jeśli będzie ona za duża, to pracownicy będą tracili dużo czasu na przemieszczanie się między poszczególnymi działami. Natomiast zbyt mała powierzchnia powoduje niepotrzebny ścisk, co prowadzi do demotywacji pracowników. Optymalna powierzchnia biurowa, dla jednego pracownika, to około 13 metrów kwadratowych podłogi.

Aranżacja biura, to czynnik, który również poprzez złe dobranie mebli może działać destabilizująco na pracowników. Dodatkowo, źle dobrana aranżacja powoduje również problemy komunikacyjne pomiędzy pracownikami. Brak poczucia bezpieczeństwa oraz związany z tym stres.

Złe wyposażenie stanowiska pracy. Najczęstszym błędem, z jakim można się spotkać w polskich biurach jest nieodpowiednie dopasowanie biurka. Z reguły są one tak dopasowane, że nie dają nam możliwości ustawienia wszystkich elementów niezbędnych do pracy.  Biurko oprócz swojej wysokości powinno być również w jasnym kolorze. Ale meble biurowe Warszawa, to nie tylko samo biurko. To również krzesło biurowe. Powinno ono posiadać podłokietniki, oraz obowiązkowo powinno posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska oraz oparcia.

Na sam koniec  zajmiemy się elementem, który w porównaniu do wszystkich wcześniej wymienionych stanowi czynnik najważniejszy do efektywnej pracy. Chodzi o oświetlenie. Źle zaprojektowane, będzie powodować przyciemnianie pomieszczeń, a co za tym idzie usypianie podwładnych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem oświetlenie jest wykonywać na sam koniec, aby mieć już dokładnie rozplanowane całe pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *