Poker czy to już hazard?

by:

Rozrywka

Niestety w Polsce poker jest nielegalny od wprowadzenia w 2009 ustawy hazardowej, od tamtego momentu w Polsce nie może się odbywać żaden turniej w pokera, przez co zmalały wpływy do budżetu państwa. Duża ilość graczy nadal gra w pokera nielegalnie online, jest to nielegalne ale rzadko się zdarza aby kogoś pociągnięto do odpowiedzialności karnej za grę online. To kolejne wpływy które omijają nasz skarb państwa.

Nagrody z turniejów są naprawdę wysokie i często przekraczają nawet miliony złotych czy euro, więc gdyby taki turniej odbyłby się na terenie Polski, skarb państwa zostałby wzbogacony o odpowiedni procent z wygranej. Póki co polscy gracze muszą wyjeżdżać za granicę aby brać udział w takich turniejach. Dobrym przykładem może być Dominik Pańka, który w ostatnich turniejach wygrał ponad milion dolarów.

Wiele stron z możliwością gry online oferuje dla nowych gracz tzw. promocje pokerowe, jak te tutaj od Redbet Poker bonusy, które dają nam pewien zysk na początek jest to chwyt marketingowy dobry dla obu stron, gdyż gracz dostaje np. podwójny depozyt po wpłaceniu pieniędzy, a strona nowego gracza. Warto zwracać na nie uwagę przy ewentualnej chęci gry online, ale trzeba pamiętać że jest to nadal nie legalne na terenie Polski.

W turniejach i zwykłych grach online można wygrać od kilku dolarów do nawet kilku bądź kilkunastu tysięcy dolarów. Duża część graczy która żyje z grania w pokera mówi o tym, że ważne jest aby znać przeciwnika i wiedzieć jak się zachowuje pod presją, gdy ma słabe bądź dobre karty co w przypadku gdy online nie jest możliwe ale nadal można wykorzystywać swoje umiejętności gry.

Ja życzę wam abyście kiedyś mogli zagrać w Polsce legalnie i potem zapłacili od tego odpowiedni podatek, miejmy nadzieje, że doczekamy takich czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *