Meble wypoczynkowe – jak zabrać się za ich zakup?

by:

Dom

Urządzając pokój dzienny w domu, zastanawiamy się jaką wybrać kanapę lub komplet wypoczynkowy. Sklepy meblowe wypełnione są meblami różnego typu i często stajemy przed nie lada dylematem. Jaką kupić kanapę?

Wybór mebli do salonu, z całą pewnością nie jest prosty i wymaga rozpatrzenia kilku aspektów abyśmy mogli powiedzieć, że dokonaliśmy zakupu idealnego. Od czego zacząć wybierając meble wypoczynkowe?

Gabaryty mebli

Na początku oceńmy jak dużą przestrzeń chcemy przeznaczyć na meble do wypoczynku. W sklepach oraz katalogach z meblami dostępne są większe i mniejsze kanapy, dlatego też, istotne jest aby już przed zakupem wiedzieć jakiej wielkości meble nas interesują.

W parze czy solo

Przed kupnem mebli wypoczynkowych, zastanówmy się także czy interesuje nas jedna pojedyncza sofa/kanapa czy zestaw wypoczynkowy składający się z dwóch sof lub sofy i dwóch foteli. Takie komplety mebli, świetnie się sprawdzą w przypadku wieloosobowych rodzin. Pamiętajmy iż komplety wypoczynkowe są chętnie wybierane ze względu na mnogość możliwości ich ustawienia. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kanap modułowych. Pojedyncze elementy kanapy mogą być zarówno fotelami jak i tworzyć jeden, spójny mebel.

Materiał czy skóra

Wybierając meble wypoczynkowe, zastanawiamy się jaki rodzaj obicia wybrać. Oczywiście zarówno skóra jak i materiał mają swoje wady i zalety dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór. Obicie skórzane jest łatwe w czyszczeniu i bardziej trwałe. Obicie materiałowe natomiast, jest bardziej przytulne i posiada więcej wzorów i kolorów. Sklepy meblowe oferują również wykonanie mebla w dowolnie wybranym obiciu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie się to wiązało z dodatkowym kosztem.

Kanapy narożne

W ofercie mebli wypoczynkowych, znajdują się również kanapy narożne. Taki rodzaj mebli, z powodzeniem może zastąpić popularne wypoczynki i pełnić funkcję zarówno do siedzenia jak i do spania. Kanapy narożne często bowiem posiadają funkcję rozkładania i zastępują łóżko. Narożniki doskonale sprawdzą się w większych wnętrzach choć sklepy meblowe oferują też mniejsze kanapy narożne.

Design mebla

Oprócz tego, że mebel wypoczynkowy ma zapewniać komfortowy odpoczynek np. po pracy, powinien również pasować wizualnie i kolorystycznie do pozostałych mebli w mieszkaniu. Mając salon urządzony w stylu klasycznym, nie kupujmy kanapy o nowoczesnym wyglądzie bowiem cały charakter wnętrza nie będzie ze sobą współgrał. Wzór i kolorystyka mebli zdecydowanie powinny pasować do całości salonu. Podobnie wygląda kwestia wyboru kanap i foteli. Kupujmy gotowe już zestawy dostępne w sklepach i starajmy się nie tworzyć ich samodzielnie bowiem finał takiej czynności- może wyglądać po prostu nieładnie.

Kanapy, fotele i szezlongi

Dzisiejsze czasy oferują nam meble w różnych kolorach, wzorach i stylach. Do wyboru mamy również różnego rodzaju meble do odpoczynku. Bez względu na to, na jaką kanapę, fotel czy szezlong się zdecydujemy, pamiętajmy aby był on dobrze wykonany, tkanina obiciowa była trwała i co najważniejsze – aby odpoczynek na danym meblu był dla nas przyjemnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *