Marmurowa łazienka w twoim domu.

by:

Dom

Marmurowa łazienka to jeden ze zdecydowanie ciekawszych pomysłów na wykończenie tego, jakże istotnego pomieszczenia. Tym bardziej, iż marmur, jako naturalny kamień, będzie idealnie się sprawdzać w kontakcie z wodą i dużymi ilościami wilgoci. Poza tym, jest to jedno z najbardziej estetycznych rozwiązań na wykończenie pomieszczenie łazienki, na jakie możemy sobie pozwolić. Wykonanie marmurowej łazienki z całą pewnością podniesie ogólny poziom estetyczny naszego domu. Oczywiście, trzeba tutaj liczyć się ze stosunkowo sporymi kosztami, wobec czego też, nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na to, aby kompletnie marmurowa łazienka, stała się częścią jego domu.

Czy marmurowa łazienka to kosztowna sprawa?

W tym przypadku trzeba uczciwie powiedzieć, iż marmurowa łazienka, to wyjątkowo kosztowna sprawa. Wystarczy nadmienić, iż metr kwadratowy płytek marmurowych na ścianę łazienki, będzie z reguły 3-4 razy bardziej kosztowny od klasycznie stosowanej w tym zakresie glazury. W związku z tym też, jest to raczej opcja dla osób o bardziej zasobnym portfelu. Aczkolwiek, jeśli weźmiemy pod uwagę trwałość marmuru, to z całą pewnością nie będzie to rozwiązaniem aż tak kosztownym. Można przypuszczać, iż marmurowa łazienka, będzie służyć przez wiele dziesiątek lat, bez konieczności prowadzenia w niej jakichkolwiek prac remontowych.

Wykonanie marmurowej łazienki.

Bardzo kłopotliwe i czasochłonne jest natomiast wykonanie marmurowej łazienki. W pierwszej bowiem kolejności należy wykonać konkretny projekt. Tak, aby wykonawca, dokładnie wiedział, jaki materiał należy przygotować, oraz jaki marmur będzie stosowany w poszczególnych miejscach. Dopiero na podstawie przygotowanego projektu i odpowiednich pomiarów wewnątrz pomieszczenia łazienki, można będzie przygotować materiał. Będzie to zajmować sporo czasu. Przycięcie a następnie szlifowanie oraz polerowanie płyt marmurowych do wykonania poszczególnych elementów będzie wymagać sporej ilości czasu. To także przekłada się na wysoką cenę wykonania łazienki w marmurze.

Ostatecznie, po przygotowaniu materiału, kamieniarz będzie zajmować się montażem marmuru już na miejscu. Ta czynność także będzie bardzo czasochłonna, głównie ze względu na kosztowny materiał. Należy starannie i dokładnie realizować wszystkie czynności, bowiem w przeciwnym razie, można doprowadzić do strat kosztownego materiału.

Wszystko to razem przekłada się na wysoką cenę montażu i jego czasochłonność.

Podsumowanie.

Niezależnie jednak od wszystkich kwestii, które poruszyliśmy powyżej, można powiedzieć, iż łazienki wykończone w marmurze stają się obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w wielu domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Zapewniają nam bowiem doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, a przy tym jeszcze są niesamowicie estetyczne. Spędzanie czasu w marmurowej łazience jest po prostu czystą, niekłamaną przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *