Łyżka mieszalnikowa i jej eksploatacja.

by:

Biznes

Eksploatacja łyżki mieszalnikowej w firmach budowlanych to bardzo popularne rozwiązanie. Pozwala ono bowiem na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Dokładnie w takiej ilości, w jakiej będzie nam beton potrzebny. Co więcej, łyżka mieszalnikowa umożliwia przygotowywanie betonu, dokładnie w takiej konsystencji, w jakiej jest nam potrzebny. Eksploatacja zaś jest niezbyt wymagająca. W zasadzie, bez problemów, każdy pracownik powinien poradzić sobie z obsługą czy też montażem oraz demontażem. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii eksploatacji łyżki mieszalnikowej oraz zaletom, jakie niesie za sobą jej posiadanie w firmie budowlanej.

Zalety posiadania łyżki mieszalnikowej.

Najistotniejszą kwestią jest jednak to, iż łyżka mieszalnikowa w firmie budowlanej przynosi całkiem spore i wymierne korzyści. Przede wszystkim pozwala na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, co już jest znacznym ułatwieniem. Ogranicza to koszty, bowiem nie trzeba betonu zamawiać u zewnętrznego dostawcy. Szczególnie jeśli zużywa się dość sporo. Beton przygotujemy wtedy, kiedy będzie nam potrzebny i dokładnie w takiej ilości w jakiej będzie potrzebny. Nie będziemy mieć problemów z jego zużyciem. Poza tym, łyżka mieszalnikowa pozwala na przygotowanie betonu suchego, mokrego i półsuchego, w zależności od potrzeb. Czas przygotowywania betonu uzależniony jest oczywiście od jego ilości. W przypadku największych łyżek mieszalnikowych, o pojemności 1000 litrów, czas przygotowania pełnej dawki to około 30-40 minut. Zdecydowanie lepiej jest jednak przygotowywać mniejsze ilości. Pozwala to na skrócenie czasu mieszania, jak i na lepsze wymieszanie składników.

Zakup łyżki mieszalnikowych.

W kwestii zakupu, musimy pamiętać o tym, iż każda łyżka mieszalnikowa będzie przeznaczona do innego rodzaju ładowarek. Najmniejsze łyżki o pojemności około 250 litrów będą przeznaczone do mini ładowarek, zaś łyżki większe już do dużych ładowarek kołowych. Aby dokonać bezpiecznego zakupu łyżki, warto wybrać się do autoryzowanego przez producenta dostawcy. Zapewni on nam bowiem odpowiedni, w pełni prawidłowy dobór łyżki w stosunku do posiadanej przez nas maszyny. Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem łyżka mieszalnikowa musi być dobrana do każdej maszyny indywidualnie. Oczywiście do łyżki dostaniemy płytę adaptacyjną, która umożliwia montaż na danym typie maszyny. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość zakupu jednej łyżki mieszalnikowej, i użytkowania jej na dwóch i więcej ładowarkach. Aby było to możliwe, musimy do każdej z ładowarek dokupić odpowiednią płytę adaptacyjną. Oczywiście warunkiem jest to, aby ładowarki były z tego samego przedziału masy własnej, gdyż pod tym kątem dobierać będziemy wielkość łyżki. Założenie zbyt dużej łyżki do mniejsze ładowarki po prostu doprowadzi do jej uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *