Korzyści finansowe dla mieszkających z rodziną w Norwegii

by:

Biznes

W dzisiejszym zabieganym świecie nie każdy interesuje się prawem. Ale czasem warto dowiedzieć się ważnych informacji, przez które możemy dodatkowo odzyskać lub uzyskać dodatkową kwotę pieniędzy na utrzymanie, na życie codzienne.

Większość Polaków wie jak uzyskać jakieś dodatkowe „grosze” w polskich urzędach, jednak gdy postanawiamy zmienić swoje życie wyjeżdżając do pracy za granicę lub postanawiamy zmienić swoje miejsce zamieszkania, wyprowadzając się poza granicę naszego państwa już nie każdy wie jakie przysługują mu prawa oraz przywileje. Tak na przykładzie moich znajomych. Postanowili wyprowadzić się za granicę razem ze swoją dwuletnią córką. Obydwoje otrzymali dobrze płatną pracę za granicą naszego państwa, dlatego postanowili skorzystać z takiej szansy i wyprowadzili się do Norwegii. Gdyby nie zaczęli się interesować jak ustatkować się w Norwegii i co mają załatwić byłoby im ciężej. Jednak postanowili poszukać informacji, które mogłyby im się przydać i trafili na stronę internetową w której opisywane były zasiłki w Norwegii. Jednym z takich zasiłków był zasiłek rodzinny z Norwegii.

Okazało się, że  każdej rodzinie mieszkającej co najmniej 12 miesięcy w Norwegii przysługuje właśnie ten zasiłek. Natomiast jest jeszcze jedna ważna rzecz, aby rodzina ta była także zarejestrowana w Urzędzie Ewidencji Ludności w ten okresie. Większość ludzi właśnie w internecie dowiaduje się podobnych informacji na temat pomocy finansowej. Zasiłek rodzinny z Norwegii oraz jeszcze jeden rodzaj zasiłku a mianowicie zasiłek opiekuńczy, przysługuje obywatelom krajów EOG pracującym właśnie w Norwegii, nawet przez czas krótszy niż wspomniane wcześniej 12 miesięcy. Dlatego naprawdę warto czasem się zainteresować podobnymi sytuacjami, ponieważ możemy naprawdę wiele na tym skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *