Jak wziąć udział w internetowym turnieju pokerowym?

by:

Rozrywka

Internetowe rozgrywki pokera można podzielić na dwie kategorie: gry stolikowe oraz turnieje, przy czym rozróżnienie to dotyczy wyłącznie organizacji rozgrywek. Do gry stolikowej możemy się dołączyć w dowolnym momencie, natomiast turnieje pokerowe odbywają się w konkretnym dniu o określonej godzinie i wymagają wcześniejszej rejestracji. W większości przypadków organizator turnieju wymaga założenia na swoim serwisie pokerowym konta gracza. Dopiero po dopełnieniu tych formalności można brać udział w grach i wypłacać zarobione pieniądze.

Przystąpienie do turnieju wiąże się z uiszczeniem wpisowego, tzw. buy-in. Część tej opłaty stanowi prowizja dla organizatora, reszta zamieniana jest na żetony do gry. Na początku wszyscy uczestnicy turnieju mają do dyspozycji identyczną ilość pieniędzy na zakłady, a przegranie wszystkich żetonów jest równoznaczne z odpadnięciem z gry. Ale niektóre rozgrywki dopuszczają możliwość dokupienia żetonów, zwykle do wysokości stawki, z jaką przystępowało się do turnieju. Są jeszcze turnieje typu free-roll, czyli bez wpisowego, one jednak oferują zazwyczaj znacznie niższe pule nagród i trzeba się na nie zapisywać ze sporym wyprzedzeniem. Jak długo trwa taki turniej? To już zależy od liczby uczestników. W najpopularniejszych rozgrywkach wyłonienie zwycięzcy zajmuje nierzadko nawet kilka dni, przy mniejszej liczbie graczy turniej trwa parę godzin. Jeśli nie mamy tak dużo czasu, warto wziąć udział w turnieju Sit & Go’s, w którym udział bierze maksymalnie 10 osób.

Pula nagród w turnieju rozdzielana jest pomiędzy uczestników finałowego stolika, z czego oczywiście największa część przypada głównemu zwycięzcy. Najczęściej premiowanych jest pierwszych dziesięć miejsc, ale wysokie nagrody dostaje tylko pierwsza trójka, reszta w ramach wygranej odzyskuje jedynie równowartość wpłaconego buy-in.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek turnieju pokerowego warto wcześniej dowiedzieć się o pokerze nieco więcej, poznać strategie pokerowe –  te i wiele więcej ciekawych informacji znajdziecie na wybranych portalach pokerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *