Jak udekorować mieszkanie?

by:

Dom

Kto z nas nie ceni piękna? Każdy chce otaczać się przedmiotami estetycznymi i ładnymi. Niezniszczone i czyste sprzęty w domu to podstawa. Jednak wiele osób stawia również na dekoracje i ozdoby, aby nadać wnętrzu odpowiedni charakter. W końcu nasze mieszkanie mówi o tym jacy jesteśmy. Dlatego warto przyłożyć do tego szczególną uwagę.

Odpowiedni kolor zasłon, fajne żaluzje czy kolorowe zasłonki to tylko niektóre z pomysłów na lepszy wygląd, „z charakterem”. Można także postawić na klasykę. Obrazy zawsze są w modzie. Nie muszą one być drogie, możesz kupić drukowany obraz np. w Ikei. Inną opcją jest wykonanie rysunku samemu. To nie jest trudne. Popularne są bardzo abstrakcje. Odpowiedni dobór kolorów, trochę farby i hulaj dusza piekła nie ma. Dozwolona jest każda technika. Możesz chlapać farbą, rozmazywać ją. Najlepiej zatrudnić do takiej pracy dzieci, dla nich to wielka radocha. Im większy rozmiar dzieła tym lepiej będzie się prezentować. Kiedy obraz będzie skończony musisz pamiętać o odpowiednim jego oprawieniu. Oprawa obrazów nie jest usługą najtańszą, można więc pokusić się o stworzenie własnej ramki. Przy okazji będzie ona bardziej indywidualna. Dobrym pomysłem są tutaj ramy aluminiowe. Łatwe w użytku i przyjemne dla oka. Nie ma nic prostszego niż założenie takiej ramki.

Genialnym sposobem na udekorowanie swojego wnętrza są też różnego rodzaju fotografie. Od panoramy miasta po zdjęcie ślubne rodziców! Portrety dzieci w jadalni czy zdjęcie psa na biurku świetnie nadają wnętrzu indywidualnego charakteru. Warto pamiętać jednak, że takie fotografie najlepiej drukować u fotografa, który poradzi nam jaki rozmiar dobrać, aby zdjęcie nie było rozmyte czy rozciągnięte.

Fotki również dobrze byłoby oprawić. Ramki na małe fotografie można wykonać ręcznie np. z gipsu. Pomysłów na dekorację wnętrza jest naprawdę wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *