Jak rozpocząć oszczędzanie i zarabiać?

by:

Biznes

Od pewnego czasu w mediach można natrafić na wypowiedzi najróżniejszych ekonomistów narzekających na to, ze Polacy nie chcą, bądź nie potrafią oszczędzać. W ostatnich latach modne stało się życie na kredyt, bez myślenia o przyszłości i emeryturze. Ta niestety nie rysuje się w różowych barwach. Niewydolność systemu emerytalnego powoduje, że w niedalekiej przyszłości zabraknie pieniędzy na wypłatę emerytur.

Dodatkowo wypłacane świadczenia będą na tyle niskie, iż mogą zwyczajnie nie wystarczyć na godne życie na emeryturze. Dlatego też ekonomiści przekonują, że należy oszczędzać i trzeba to zacząć robić jak najwcześniej, by uzbierać jak największą kwotę. Niestety wiele osób, które nie posiadają wiedzy ekonomicznej zupełnie nie ma pomysłu jak zabrać się za oszczędzanie. Co więcej obawiają się, że wybierając niewłaściwy produkt, nie tylko nie zarobią, lecz co gorsze stracą zarobione pieniądze.

Lokata jako jeden z najprostszych produktów oszczędnościowych

Dlatego też, oszczędzanie warto rozpocząć od najprostszych produktów bankowych jakimi bez wątpienia są lokaty online. Ogólna zasada działania jest prosta. Klient powierza bankowi określoną kwotę pieniędzy na umówiony czas, po którym pieniądze wracają do klienta powiększone o określoną kwotę odsetek. Choć przedstawiona zasada dotyczy wszystkich lokat, to w praktyce sytuacja nieco bardziej się komplikuje. Istnieje bowiem kilka rodzajów tego typu produktów, różniących się miedzy sobą różnymi elementami. Także mnogość oferty banków może przyprawić o zawrót głowy. To powoduje, że osoba, która nie miała do czynienia z tego typu produktami, może mieć problem z wyborem, która lokata jest najlepsza. Najprostszym kryterium wyboru jest porównywanie wysokości oprocentowania, choć to może być czasem złudne. Dlatego warto skorzystać z Internetu i odnaleźć serwis, w którym na bieżąco dokonywane jest rzetelne porównanie lokat bankowych. Serwis taki może być nieocenioną skarbnicą wiedzy dla osoby, która zamierza rozpocząć oszczędzanie, lecz zupełnie nie ma pojęcia jak się za to zabrać. Pozwoli także uniknąć najczęstszych błędów jakie popełniają początkujący inwestorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *