Jak nauczyć się fryzjerstwa?

by:

Edukacja

Najlepsza i najszybsza droga do zostania doskonałym fryzjerem to przejście przez pełną szkołę, po której uzyskuje się tytuł technika. Tytuł technika można zdobyć po zdaniu egzaminu czeladniczego. Następnym krokiem jest zdanie egzaminu mistrzowskiego. Szkoła trwa kilka lat. Uznani fryzjerzy twierdzą, że żaden kurs fryzjerski, na którym wiedzę zdobywa się w ciągu jednego roku tak naprawdę nie jest wiele wart.

Konieczne jest kilkuletnie przeszkolenie podparte dobra praktyką i nauka pod okiem dobrego mistrza. Wówczas z młodego człowieka może urodzić się prawdziwy fryzjer. Konieczne jest również powołanie. Bez niego ani rusz w zawodzie fryzjera. A jest to zawód niewdzięczny, jak mówi pan Janusz, który przeprowadza szkolenia fryzjerskie od piętnastu lat. Prowadzona przez niego akademia fryzjerstwa cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodych adeptów sztuki fryzjerskiej. Trafiają do niego osoby najróżniejszego rodzaju – często są to fryzjerzy, którzy wybrali taki zawód z braku innych pomysłów na życie. Są to zawodnicy przeciętni. Nie chcą nigdy poświęcać czas na ulepszanie swoich umiejętności, dlatego ich klientami są głównie niewymagający klienci. Mistrzostwo w tym zawodzie daje tylko pasja. Pasja pomaga przezwyciężyć codzienne trudności: pracowanie przez 10 do 12 godzin dziennie na nogach, znoszenie humorzastych klientów oraz ból pleców spowodowany ciągłym nachylaniem się nad klientami.

Niestety, jest to zawód, w którym nauka nigdy się nie kończy. Dlatego osoby, które myślą, że wystarczy dyplom z technikum  aby zostać raz na zawsze dobrym fryzjerem, są w błędzie. Konieczne jest śledzenie nowinek ze świata mody, podpatrywanie najlepszych, śledzenie najnowszych trendów w strzyżeniu. Świetnie nadają się ku temu szkolenia fryzjerskie, na których można nauczyć się czegoś nowego, ale można także poznać tam nowych kolegów zawodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *