Internet nie tylko jako źródło informacji

by:

Inne

Kiedy na rynku pojawia się jakaś nowinka techniczna, większość jest nastawiona negatywnie. Argumentują swoją postawę hasłami typu „Po co to komu potrzebne” albo „Pewnie więcej w tym wad niż zalet”. Faktycznie, kiedy wymyślono przenośny telefon komórkowy, nie każdy z entuzjazmem podchodził do tematu. Podobnie było z komputerem i… Internetem. Ten ostatni jeszcze nieco ponad dziesięć lat temu był uważany za rozrywkę. Dziś to drugi świat. Niektórzy zamykają się w nim i żyją w wirtualnych krainach, kreując siebie na taką osobę, jaką chcieliby być. Zadziwiające jest to, jak wiele nam oferuje jeden kabel w domu podpięty do komputera czy modemu.

Aktualnie przez Internet można znaleźć pracę, miłość, przyjaciół, pomysł na obiad, zaręczyny, nową torebkę, zrobić zakupy, przelew, znaleźć informacje o wszystkim, wypromować siebie, zrobić karierę, zarobić. Skupiając się na tym ostatnim: zarobić. Jak? To nie takie trudne, wystarczy odrobina kreatywności. Odpowiedni fanpage na wszechobecnym już portalu społecznościowym – Facebooku – pomoże nam zdobyć tysiące fanów, a wystawienie tylu osób na sprzedaż może nam w ciągu kilku godzin dostarczyć sporego zastrzyku gotówki. Reklamy z hasłami „kliknij tutaj i odbierz nagrodę” zasypują strony i podstrony, a właściciele tych banerów zarabiają na klikających.

Przeciętny nastolatek spędza w Internecie przynajmniej godzinę dziennie, zatem kierując się ze strony na stronę trafia na całe mnóstwo reklam, w których kliknięcie skutkuje drobną kwotą wpływającą na konto posiadacza. Oczywiście, są strony, które postanowiły klikanie wykorzystać jako działalność charytatywną, oferują za wejście w podstronę miskę karmy dla psa lub talerz z ciepłym posiłkiem dla dziecka, jednak wśród całej masy krzykliwych reklam, nie mają zbyt wielkich szans na zauważenie.

Mówi się, że w Internecie można znaleźć wszystko i poniekąd jest to prawda, gdyby spojrzeć na to pod kątem materialnym – owszem, zdarzają się również prawdziwe i długotrwałe związki, które zaczynają się od poznania na portalu randkowym; w Internecie również można otrzymać pomoc, znaleźć inspirujących ludzi, jednak granica pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym zawsze powinna być wyraźna i nie można dopuścić do tego, żeby kiedykolwiek się zatarła. Mimo całego szeregu wspaniałych możliwości, jakie oferuje nam sieć, nie możemy zapominać o podstawowych wartościach, najbliższych i przyjaciołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *