Drzwi wewnętrzne – ton dla całego pomieszczenia

by:

Dom

Drzwi, to bardzo ważny element każdego domu. To one nadają ton całym pomieszczeniom. Dlatego kupując drzwi musimy się poważnie zastanowić, jaki wybrać wzór i kolor. W teorii to bardzo łatwe zadanie, ale w praktyce okazuje się to niezwykle trudne. Szczególnie, jeśli za wyborem stoi więcej osób. Samemu jest to zrobić łatwo, ale już we dwójkę jest ciężej. Przecież każdy z nas ma inny gust.

Na rynku bowiem mamy do wyboru naprawdę sporo drzwi. Zaczynając od wyboru modeli, a kończąc na doborze koloru. Pamiętajmy, że drzwiami można również oszpecić wystrój swojego domu. Każdy z producentów obecnych na rynku produkuje, można rzec całkowicie inne drzwi. Bo np. drzwi DRE różnią się od drzwi Porta okleiną, samym materiałem, z jakiego są wykonane. No i oczywiście różnią się ceną. Cena z reguły odgrywa największą role przy ich wyborze. A wcale nie powinno tak być. Bo pod uwagę powinniśmy brać również materiał z jakiego dane drzwi są wykonane. Mogą być np. zrobione z płyty wiórowej czy też fornirowane (to drzwi również drewniane, ale środek wykonywany jest z tańszego drewna).

Jeśli chodzi o kolor, to dzisiaj mamy wybór praktycznie nieograniczony. A niedawno były czasy, kiedy wszyscy mieli w domu tylko i wyłącznie białe drzwi. Musimy się jednak liczyć, że jeśli wybierzemy mało popularny kolor, to nie dostaniemy swoich drzwi od ręki.

Do najczęściej wybieranych przez ludzi kolorów należą: olcha, orzech, jesion, mahoń, buk czy dąb.
Jeśli zamawiamy drzwi przez internet, to pamiętajmy o jednym, że rozmiar otworu drzwiowego musi być większy o około 10 centymetrów, niż rozmiar skrzydła.

Jak widać dobór drzwi może przyprawić o ból głowy. A to tylko jeden z elementów, który trzeba wybrać, gdy przyjdzie nam wykończenie wnętrza domu czy mieszkania. Oczywiście wszystko można zlecić odpowiedniej firmie, dla której wykończenia wnętrz Warszawa to chleb powszedni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *