Drewniane okna znowu w modzie

by:

Dom

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wszystkie domy i mieszkania były wyposażone tylko i wyłącznie w okna z drewna, co było wynikiem braku innych technologii. Następnie na rynek przebojem weszła stolarka okienna z PCV, oferując użytkownikowi o wiele lepsze parametry techniczne, przede wszystkim w zakresie izolacji termicznej oraz akustycznej, co też przełożyło się natychmiast na szybki wzrost ich popularności.

Obecnie jednak, poprzez wzgląd na zupełnie nowe technologie wytwarzania okien drewnianych, wracają one znów do łask, oferując swoim użytkownikom praktycznie takie same parametry techniczne jak to miało miejsce w przypadku okien wykonanych z PCV. Zobaczmy zatem, czy rzeczywiście opłacalnym będzie inwestowanie w drewnianą stolarkę okienną, która przecież jest zdecydowanie bardziej kosztowna.

Czy warto kupić okna z drewna?

Oczywiście warto, aczkolwiek trzeba się jeszcze najpierw grubo zastanowić czy w naszym przypadku sprawdzą się one tak jak tego oczekujemy. Tego typu okna, wykonane w zupełnie nowych technologiach, z zastosowaniem podwójnych, wykonanych z hartowanego szkła szyb, zapewniają nam obecnie bardzo dobre parametry techniczne. Izolacja termiczna i akustyczna stoi praktycznie na tym samym poziomie co w przypadku okien z PCV, wobec czego nie będziemy w tym zakresie za wiele tracić.

Niemniej jednak trzeba tutaj powiedzieć, iż stolarka okienna drewniana Drew Dom będzie zawsze o wiele bardziej estetyczna, a już w szczególności w przypadku, kiedy wnętrze naszego domu lub tez mieszkania wykończone jest drewnem, czyli ściany i sufity pokryte będą boazerią drewniana, zaś podłogi będą pokryte panelami podłogowymi bądź tez drewnianymi podłogami. W takich okolicznościach, drewniana stolarka okienna będzie się sprawdzać wręcz wyśmienicie, bowiem perfekcyjnie wtopi się w otoczenie i resztę wykończenia, zapewniając nam spójność estetyczna w całym domu.

Koszty realizacji.

Trzeba tutaj jednakże pamiętać o tym, iż drewniana stolarka okienna zawsze będzie nieco bardziej kosztowna niż okna z PCV, szczególnie w przypadku okien wykonywanych w stu procentach na zamówienie. Chodzi nam tutaj o to, iż w przypadku okien z PCV, proces produkcyjny jest nieco prostszy i mniej uciążliwy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia konieczności okresowej konserwacji okien z drewna, które po prostu wymagają tego, jeśli mają służyć nam przez dłuższy okres czasu, w przypadku braku odpowiedniej konserwacji, niestety, ale bardzo szybko może dojść do ich wyeksploatowania, a to niestety naraża nas na stosunkowo poważne straty.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, można powiedzieć, iż zakupienie drewnianej stolarki okiennej jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach, mimo iż wymaga ona od nas większego poziomu inwestycji i dodatkowo ponoszenia kosztów związanych z jej eksploatacją (okresowe konserwacje drewna). Warto tylko pamiętać o tym, iż okna z drewna nie zawsze będą odpowiednim rozwiązaniem z punktu widzenia estetyki wykończenia wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *