Ciepła odzież myśliwska na zimę.

by:

Rozrywka

Sezon zimowy dla myśliwych to czas szczególny, bowiem trzeba się na tę okoliczność zaopatrzyć w odpowiedniej jakości ciepła odzież myśliwską, która pozwoli zachować wysoki poziom komfortu termicznego podczas zimowych polowań. Nie może to być zwykła odzież, bowiem taka, z reguły nie będzie w stanie poradzić sobie z wyjątkowo trudnymi warunkami atmosferycznymi, czyli przede wszystkim z przejmujących zimnem i mocnym, mroźnym wiatrem. Tutaj trzeba zagwarantować sobie odzież z najwyższej półki, która zapewni izolację termiczną na wysokim poziomie, toteż trzeba będzie przygotować się na spory wydatek oraz poświęcić nieco czasu na znalezienie takowej odzieży.

Dobra odzież myśliwska na sezon zimowy.

W pierwszej kolejności, poszukując odzieży na sezon zimowy, należy zwrócić uwagę na jej parametry techniczne, wśród których najważniejsze będzie to, aby była to odzież wodoodporna. W czasie zimy bardzo często śnieg sypie całymi dniami, a jak dobrze wiemy, jest to woda, która może wsiąkać w odzież. Wodoodporność, będzie więc tutaj jak najbardziej wymagana, gdyż odzież nasiąknięta wodą, na mrozie marznie i staje się jeszcze bardziej zimna i niewygodna. Bardzo dobrze sprawdzać się będą w takich warunkach spodnie myśliwskie z bawełny, aczkolwiek muszą one zewnętrznie być pokryte odpowiednią membraną wodoodporną (na przykład GoreTex), która zapewni nie przepuszczanie wody do wewnętrznej, bawełnianej części spodni. Tak samo warto dobrać kurtkę, aby jej wewnętrzna część była wykonana z bawełny, co zapewni lepsze chłonięcie potu, zaś zewnętrzna pokryta odpowiednią, wodoodporną membraną. Tak dobrana odzież z cała pewnością będzie sprawdzać się w trudnych zimowych warunkach, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Pozostałe wyposażenie myśliwskie na sezon zimowy.

Oczywiście sama odzież nigdy nie będzie wystarczająca do zapewnienia wysokiego poziomu komfortu podczas polowań, niezależnie od sezonu, toteż warto przyjrzeć się także pozostałym elementom odzieży oraz wyposażenia myśliwskiego. W przypadku sezonu myśliwskiego bardzo przydatnym elementem będzie dobry jakościowo kapelusz myśliwego. Najlepiej z dość szerokim rondem, które zapewni ochronę twarzy przed stale padającym śniegiem. Zabezpieczy także kark przed wpadaniem śniegu za kołnierz, co z reguły po pewnym czasie kończy się bardzo nieprzyjemnie mokrymi plecami. Można tutaj wręcz powiedzieć, iż dobrze skompletowana odzież na sezon zimowy, będzie kwestią najwyższej wagi, aby zapewnić sobie dogodne warunki do polowania, oraz wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po lesie w czasie zimowym. Nie można także zapomnieć o zaopatrzeniu się w dobre buty zimowe dla myśliwych, które powinny być ciepłe i zapewniać dobry poziom przyczepności do podłoża, tym bardziej, iż bardzo często przyjdzie nam poruszać się po oblodzonym terenie. Jednym słowem, koniecznością będzie wyłożenie sporej sumki na odpowiednie wyposażenie i odzież, niemniej jednak bez tych wydatków, polowania w sezonie zimowym nie będą ani bezpieczne ani też wystarczająco komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *