Bezpieczna zabawa naszych dzieci.

by:

Inne

Jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii na jakie powinien zwrócić uwagę każdy rodzic, jest bezpieczeństwo zabawy jego pociech. Chodzi tutaj nie tylko o kwestie skaleczeń itp., ale także o kwestie zapewnienia mu bezpiecznych zabawek, a te w niektórych przypadkach niestety mogą stanowić poważne zagrożenie. Mowa tutaj o zabawkach sprowadzanych na nasz rynek z krajów azjatyckich, gdzie w produkcji nie kładzie się nacisku na bezpieczeństwo tylko na maksymalizację zysków. Skutkiem tego też, bardzo często nikt nie zwraca uwagi na to, z jakich materiałów produkowane są zabawki, a te mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie.

Zagrożenia związane z zabawkami.

Przede wszystkim musimy tutaj przypomnieć dość głośną akcje sprzed kilku lat, kiedy to na szybko z całego obiegu próbowano wycofać zabawki sprowadzone z Chin i Tajwanu, w których odkryto, iż niektóre materiały zawierały substancje silnie alergenne, a jeden z elementów był nawet wykonany z substancji potencjalnie rakotwórczej. Nie trzeba chyba mówić, czym skończyłby się nadmierny kontakt takich zabawek z naszymi dziećmi. Można tego było oczywiście uniknąć, ale w pierwszej kolejności trzeba będzie przygotować odpowiednie regulacje prawne (a z tymi nasi politycy się za bardzo nie spieszą zazwyczaj, chyba że chodzi o ich podwyżki), a przede wszystkim zadbać o edukacje rodziców. Dzięki podstawowej wiedzy na temat zagrożeń związanych z niepewnymi zabawkami, to właśnie rodzice dokonując świadomych wyborów przy zakupie zabawek, będą stanowić ostatnią linię obrony na drodze do zdrowia naszych dzieci. Ostatnią linię, która z reguły jest nie do przebicia.

Jak uniknąć zagrożeń?

Uniknięcie zagrożeń związanych z zabawkami potencjalnie niebezpiecznymi jest stosunkowo proste. Wystarczy podczas zakupów zabawek przestać kierować się portfelem a zacząć kierować się dobrem dziecka. Musimy tutaj unikać zabawek podejrzanie tanich, bowiem w takich przypadkach od razu możemy przypuszczać, iż zostały wyprodukowane w krajach, gdzie nikt nie sprawdza jakości zastosowanych materiałów. Powinniśmy także zwracać uwagę na samych producentów, bowiem ci najbardziej znani na całym świecie, z całą pewnością potrafią wykazać odpowiednimi atestami na wszystkie stosowane w procesie technologicznym produkcji materiały. Dzięki temu też zabawki nie stanowią żadnego zagrożenia. Oczywiście tak ścisłe i rygorystyczne kontrole muszą przekładać się na zwiększona cenę zabawki, niemniej jednak nie powinniśmy tutaj oszczędzać. Bezpieczeństwo naszych dzieci powinno być stać ponad naszym portfelem.

Dobry dostawca.

Ostatnim zabezpieczeniem będzie znalezienie sobie dobrego dystrybutora zabawek, który będzie wprowadzać na rynek zabawki od najlepszych i najbardziej bezpiecznych producentów. Tak jak na przykład robi to internetowy sklep z zabawkami planetapuchatka.pl, czyli sklep, który największy nacisk kładzie na bezpieczeństwo zabawy a nie na swoje zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *