Aranżacja małego wnętrza

by:

Dom

Projektowanie wnętrz najtrudniejsze jest w przypadku wyjątkowo małych pomieszczeń. Im mniej przestrzeni tym także mniej możliwości na wykonanie swych idei oraz pomysłów. Prawdą jest jednak fakt, iż także bardzo małe mieszkania można zaprojektować oraz urządzić nie tylko funkcjonalnie, ale także pięknie.

Małe pomieszczenia najczęściej wydają się ciemne. Należy zatem zdecydować się na jasne ściany, które optycznie powiększą całą przestrzeń. Dobrze byłoby również, gdyby i podłoga była jasna. Nie należy zapomnieć także o podzieleniu wnętrza na konkretne strefy. Warto oddzielić miejsce, w którym się sypia choćby od kuchni.

Aranżacja wnętrz o małym metrażu może być trudna dla amatorów. Warto zatem zapoznać się z ofertą specjalistów. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz kreatywności będą w stanie zamienić nawet najmniejszą kawalerkę w funkcjonalne i komfortowe mieszkanie. Czasem sukces tkwić może w detalach. Na rynku istnieje cała masa małych, ale zarazem niezwykle praktycznych mebli. Są one produkowane głównie z myślą o kawalerkach i małych mieszkaniach właśnie. Dobrze jeśli utrzymane są w kontrastowych względem ścian oraz podłogi kolorach. Dzięki temu całe wnętrze nabiera wyrazistości i nie wydaje się mdłe. Skupienie uwagi na kontrastujących barwach mebli i dodatków optycznie powiększa całe pomieszczenie. Nie wolno jednak przesadzić: zbyt duża ilość barw może okazać się zbyt jaskrawa. Takie wnętrze wyda się wówczas jeszcze mniejsze.

Istotne są także oczywiście wszelkiego rodzaju dodatki. „To nieprawda, że w małym pomieszczeniu należy z nich rezygnować na rzecz jak największej oszczędności przestrzeni. Kilka subtelnych bibelotów, oryginalne zasłony i ciekawa roślinka mogą spowodować, iż dany pokój wyda się o wiele bardziej przytulny.” – podpowiada architekt i projektant wnętrz z krakowskiego biura projektowego Orange Studio. Wszystko zależy jednak także od indywidualnych gustów oraz zapotrzebowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *