Sklep wyłączony

Jak zachować letnią opaleniznę na dłużej

 

Lubimy lekką letnią opaleniznę, która sprawia, że nasza skóra wygląda atrakcyjnie. Co możemy zrobić, żeby zachować ją na dłużej?

Przede wszystkim warto pamiętać, że skóra opalona, nawet lekko, to zawsze skóra, której brakuje nawilżenia. Dlatego regularne stosowanie kremów i balsamów nawilżających zapobiegnie jej przesuszeniu zarówno w okresie, w którym wystawiamy skórę na promieniowanie słoneczne, jak i później.  Wysuszony naskórek będzie się złuszczał i co za tym idzie stracimy jego opalony odcień -dlatego dla utrzymania skóry w dobrej kondycji i zachowania opalenizny warto pamiętać o nawilżaniu twarzy i ciała. Dobrze jest wybrać w tym celu preparaty łączące w sobie właściwości nawilżające i brązujące takie jak spraye brązujące np. balsamy i kremy bursztynowe serii Sopot Ziaja zawierające witaminę E i prowitaminę B5. Kosmetyki tego typu jednocześnie silnie nawilżają skórę i nadają jej lekko złocisty odcień. Na zachowanie go można wpłynąć także od wewnątrz dzięki zawartemu w marchwi beta – karotenowi, warto więc pić soki marchewkowe lub przyjmować preparaty zawierające ten składnik. Choć właściwa pielęgnacja może przedłużyć opaleniznę, przychodzi w końcu taki moment kiedy zaczyna ona blednąć. Wtedy warto sięgnąć po preparaty silniej brązujące skórę – samoopalacze, takie jak kremy do twarzy i ciała Golden Skin Flos-lek. Kosmetyki takie, oprócz efektu opalenizny również nawilżają i pielęgnują skórę dlatego można stosować je zamiennie z kremami i balsamami nawilżającymi. 

OpaleniznaOprócz zabiegów pielęgnacyjnych możemy również podkreślić letni odcień skóry odpowiednim makijażem. W tym celu stworzono podkłady, pudry a nawet cienie i błyszczyki brązujące. Są to np. kosmetyki do makijażu Deni Carte lub Lancome. Przeważnie zawierają one opalizujące drobinki rozświetlające skórę. Warto jednak pamiętać o ostrożnym ich stosowaniu – skóra na którą nakładamy puder brązujący powinna mieć już lekko złocisty odcień, jeśli tak nie jest należy oszczędnie dawkować ilość kosmetyku. W przeciwnym bowiem razie, zamiast efektu opalenizny możemy wyglądać nienaturalnie.

Wszystkie te sposoby pozwalają wzmocnić odcień opalenizny nawet przy skórze lekko tylko muśniętej słońcem bez konieczności narażania jej na szkodliwe działanie promieniowania UV. Kosmetyki brązujące i samoopalające dodatkowo pielęgnują skórę dbając o jej nawilżenie i dostarczając składników odżywczych.

 


Jak zachować letnią opaleniznę na dłużej - nasze propozycje : 

Ziaja
Golden Skin Ziaja
Lancome Make Up Lancome Błyszczyk Deni Carte
lancome 
 
Live Chat
Sklep internetowy Shoper.pl